مدیر تحصیلات تكمیلی دانشگاه اعلام كرد

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه علامه طباطبائی

بلاگ سان: مرجله انجام مصاحبه پذیرفته شدگان اولین مرحله آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاه علامه طباطبائی شروع شده است و پروسه آن تا روز پنجشنبه 25 خردادماه ادامه دارد.

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه علامه طباطبائی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سید روح الله زرگر باشی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبائی درباب نحوه برگزاری مرحله دوم ارزیابی تخصصی آزمون نیمه متمرکز دکتری این دانشگاه اظهار داشت: آزمون دکتری هر سال برمبنای روال مشابهی به انجام می رسد و برمبنای آزمون کتبی، برخی از داوطلبان که درصدی از نمره را کسب کرده اند برای آزمون شفاهی به دانشگاه ها معرفی می گردند.
ایشان سپس اشاره کرد: پذیرش برمبنای معرفی چندبرابر ظرفیت از جانب سازمان سنجش آموزش کشور و با بررسی سوابق علمی و مصاحبه است.
زرگر باشی اظهار داشت: تعداد سه هزار و ۱۹۵ داوطلب برای مصاحبه مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری در دانشگاه علامه طباطبائی مبادرت به ثبت نام کردند که برای آنها از تاریخ ۱۷ تا ۲۵ خردادماه ۱۴۰۲، نوبت مصاحبه در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به کاهش ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاه علامه طباطبائی، افزود: از مجموع مصاحبه شوندگان، تعداد ۳۶۷ نفر پذیرفته می شوند که از این تعداد ۲۰۳ داوطلب در ۶۳ رشته محل روزانه ۹۳ داوطلب در ۵۵ رشته محل نوبت دوم و ۷۱ داوطلب در ۳۲ رشته محل پردیس تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبائی مشغول به تحصیل می شوند.
زرگر باشی اظهار داشت: برای سهولت در انجام مصاحبه ها تعداد ۶۳ کمیته تخصصی، متشکل از سه تا پنج عضو هیئت علمی، مدیر گروه و رییس یا معاون آموزشی به عنوان ناظر به وجود آمده است که طبق برنامه ریزی های انجام شده در محل مصاحبه حضور دارند و داوطلبان را مورد سنجش علمی قرار می دهند.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبائی اضافه کرد: همه فرآیندهای ثبت نام داوطلبان همچون ارائه مدارک و بررسی آنها در دانشگاه علامه طباطبائی بصورت الکترونیکی انجام شده است و هیچ داوطلبی پیش از مصاحبه، مراجعه حضوری نداشته است. برای هر داوطلب کارت مصاحبه دکتری با زمان و ساعت مشخص صادر گردیده است تا داوطلبان بدون هیچگونه مشکلی در جلسه مصاحبه حضور پیدا کنند. چنانچه داوطلبی به دلیلهای قابل قبول در روز و ساعت تعیین شده در محل مصاحبه حاضر نشود، برمبنای دستور سازمان سنجش می تواند در جلسه مصاحبه تاخیری که به زودی اعلام می شود، شرکت نماید.
وی با اشاره به این که نتایج نهایی بوسیله سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، اشاره کرد: پس از انجام مصاحبه ها، این پروسه باردیگر بصورت دقیق کنترل می شوند و بعد از تایید نهایی در تارنمای سازمان سنجش برای اعلام نتایج، بارگذاری می شوند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، داوطلبان مقطع دکتری فرصت داشتند از تاریخ ۱ تا ۶ خردادماه سال ۱۴۰۲ با مراجعه به آدرس https: //azmoon.atu.ac.ir، نسبت به ثبت نام جهت شرکت در مرحله دوم ارزیابی تخصصی آزمون نیمه متمرکز دکتری اقدام نمایند. همین طور جدول زمان بندی مصاحبه برمبنای دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور تنظیم شده و از داوطلبان خارج از برنامه زمانی اعلام شده مصاحبه به عمل نمی آید.1402/03/20
10:44:47
0.0 / 5
258
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog