وزش باد شدید در تهران از عصر امروز

به گزارش بلاگ سان، بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از عصر امروز تا پنجشنبه (11 تا 13 مهرماه) با افزایش شرایط ناپایداری جو در بعضی ساعات وزش باد شدید در سطح استان پیش بینی می شود.

وزش باد شدید در تهران از عصر امروز

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ارتفاعات و نواحی جنوبی گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می شود.

از عصر امروز تا پنجشنبه (۱۱ تا ۱۳ مهرماه) با افزایش شرایط ناپایداری جوی در بعضی ساعات وزش باد شدید در سطح استان و وزش باید خیلی شدید و تندباد لحظه ای و خیزش گرد و خاک در نیمه جنوبی و غربی استان با احتمال نفوذ گرد و غبار انتقالی از استانهای مجاور و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

همچنین از پس از ظهر روز چهارشنبه تا پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشی در بخش های شمالی استان خصوصاً ارتفاعات شمال شرقی، افزایش ابرناکی و بارش پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

از فردا تا روز جمعه خصوصاً پنجشنبه شب، کاهش دما و روز شنبه افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا چهارشنبه ( ۱۲مهر) صاف و در پس از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه ( ۱۳ مهر) کمی ابری، همراه با وزش باد و در پس از ظهر وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه های فیروزکوه و ژئوفیزیک تهران با کمینه دمای ۵ درجه سانتیگراد خنک ترین ایستگاه های استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده اند.

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران همین طور با صدور هشدار هواشناسی سطح زرد از فعالیت سامانه بارشی آگاهی داد. زمان شروع فعالیت این سامانه پس از ظهر چهارشنبه ( ۱۲ مهرماه) و زمان پایا نآن پنجششنبه (۱۳ مهرماه) اعلام شده است.

در این شرایط جوی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، کاهش نسبی دما، احتمال بارش برف در ارتفاعات بالادست (قله ها) در مناطق شمالی استان تهران خصوصاً ارتفاعات شمال شرق پیش بینی شده است.

احتمال جاری شدن روان آب و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، لغزندگی، مه، کاهش دید و اختلال تردد در جاده های کوهستانی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد. بدین جهت اداره کل هواشناسی استان تهران به احتیاط در عبور از جاده های کوهستانی، پرهیز از کارهای کوهنوردی و جابه جایی عشایر، عدم اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، آمادگی دستگاه های اجرائی و امدادی، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها و صیانت از محصولات کشاورزی سفارش می کند.

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.1402/07/11
15:50:31
0.0 / 5
220
تگهای خبر: دستگاه , كیفیت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
sunblog