مدیرعامل شركت خدمات كالای شهروند خبر داد

بسته شدن بخش اعظم پرونده های حقوقی شرکت شهروند

به گزارش بلاگ سان، مدیرعامل شرکت خدمات کالای شهروند در جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار داشت: مشکل سهم شهروند ایرانی ها برطرف شد و خوشبختانه تمام سهام و نام شهروند به شرکت بازگشت و این اقدام در این دوره محقق شد و سبب افتخار ماست.

بسته شدن بخش اعظم پرونده های حقوقی شرکت شهروند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، داوود قربانیان در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی گزارش حسابرسی این شرکت برای سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در رابطه با عدم امضای برخی اعضای هیئت مدیره بر گزارش حسابرسی اظهار داشت: یکی از اعضای شورا بازنشسته شده و دلیل عدم امضای ایشان همین مبحث است.
وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۹ شرکت شهروند سه هزار و ۷۰ میلیارد تومان فروش داشته که به سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ رسیده است، خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۰ تعداد سه مدیرعامل در این شرکت تغییر کرد؛ در صورتی که ثبات مدیریت در این فروشگاه اهمیت دارد.
قربانیان ضمن اشاره به فروش ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی در سال ۱۴۰۱، تصریح کرد: این سبب شد که فروشگاه شهروند در رنکینگ فروشگاه های زنجیره ای، جایگاه خویش را به دست بیاورد.
وی با اشاره به اینکه بخش اعظم پرونده های حقوقی شرکت شهروند بسته شده است، تصریح کرد: مشکل سهام شهروند ایرانی ها برطرف شد و خوشبختانه تمام سهام و نام شهروند به شرکت بازگشت و این اقدام در این دوره محقق شد و سبب افتخار ماست.
مدیرعامل شرکت خدمات کالای شهروند با بیان این که تمام کالاهای فروشگاه تابع قوانین سازمان حمایت است، اظهار داشت: با مدیریتی که در قسمت توسعه فروش داشتیم، باوجود افزایش حقوق و دستمزد، ۲۷۰ میلیارد تومان سود را شاهد بودیم که از نقاط قوت شرکت شهروند است.
وی افزود: ماده ۱۲۶ قانون تجارت اشاره می کند که نباید شرکت ها وارد معاملات شود؛ سال ۱۳۹۵ شرکت شهروند ملک فروشگاه علی اکبری را از شهرداری خریداری نموده است و در همین راستا نماینده هر بخشی از سهام داران مشخص شدند.
قربانیان با اشاره به اینکه پرونده های حقوقی گوناگونی در سال ۱۴۰۰ وجود داشته است اضافه کرد: همکاران ما فشار زیادی متحمل شدند و بخش زیادی از این پرونده ها به سال ۱۴۰۱ منتقل نشدند و پیگیری برای رفع مابقی پرونده ها هم ادامه دارد.
وی با بیان این که شهرداری منطقه سه در سالهای گذشته ملکی را به مساحت هزار و ۶۰۰ متر مربع به شرکت شهروند واگذار کرده است، اظهار داشت: تسویه حساب پیمانکار در سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴ انجام نشده و شکایت پیمانکار در سال ۹۹ سبب شد پرونده به دادگستری ارجاع شود و در سال پیش از سوی قوه قضاییه ۶۰ میلیارد تومان از حساب شرکت شهروند به نفع پیمانکار برداشت شد. ما درخواست تجدید نظر دادیم که اسفندماه دادگاه تجدید نظر برگزار می شود. ما مساله ای با این که شرکت به پیمانکار بدهکار است نداریم اما امکان دارد رقم آن در دادگاه کاهشی باشد.
مدیرعامل شرکت خدمات کالای شهروند با تاکید بر این که شهرداری، سازمان زیباسازی، سازمان بوستان ها و سازمان بهشت زهرا (س) عضو هیئت مدیره شرکت شهروند هستند، اظهار نمود: باید تکلیف یکی از آراء و احکام مشخص می شد تا بعد از آن اعضای هیئت مدیره تغییر می کردند و این تغییرات بعد از صدور رای عنوان شده، صورت خواهد گرفت.
وی افزود: در سالهای گذشته اقدامی برای رشد انبوه در تأمین مواد اولیه، فروش کالا، توزیع متمرکز و مواردی از این قبیل شاهد نبودیم و امیدواریم با همکاری شورا و شهرداری بتوانیم مشکلات را در زنجیره تأمین برطرف نماییم و شرکت بتواند در ارزش ویژه «برند» هم از سود بهره مند شوند.
قربانیان با اشاره به اینکه ۱۰ ملک به شرکت برای واگذاری عرضه شد، تصریح کرد: یک ملک واگذار شده و برای مابقی املاک نیز، انتقال اسناد با شفافیت منتقل خواهد شد که در این حوزه همکاریهای خوبی با سازمان املاک شهرداری تهران صورت گرفته است.
وی با تاکید بر این که ما برای کاهش قیمت تلاش بسیاری داشتیم، خاطرنشان کرد: فروشگاه های شهروند تنها فروشگاه هایی هستند که گوشت تنظیم بازار توزیع می کنند؛ در سال قبل هم با وجود بحران روغن، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن روغن در فروشگاه های شهروند توزیع شد.
مدیرعامل شرکت خدمات کالای شهروند با اشاره به اینکه ۹۹.۵ درصد از کالاهای توزیعی ما ایرانی هستند، اظهار داشت: هیچ کالای خارجی تأیید نشده ای در فروشگاه های ما عرضه نمی شود.
وی با اشاره به اینکه درحال مذاکره هستیم تا فروشگاه شهروند پایانه شرق بزرگترین فروشگاه شرکت باشد، خاطرنشان کرد: معاونت مالی درحال پیگیری برای آزادسازی سند دفتر مرکزی است. ما مساله ای برای پیگیری مسائل مالی و بازپرداخت مبالغ نداریم.
قربانیان تاکید کرد: اگر شهروند بتواند توسعه استانی داشته باشد، هم «برند» آن رشد خواهد نمود و هم، سود حاصل از آن افزایش خواهد یافت و تقاضای بنده اینست که شورای شهر، زیرساخت ها را برای توسعه استانی شهروند فراهم آورد. اگر در پایانه شرق به وسعت ۱۸ هزار متر مربع متمرکز شویم و تبلیغات رسانه ای شهرداری روی آن متمرکز شود می توانیم منفعت خوبی برای شهرداری حاصل نماییم.
وی با اشاره به اینکه سال قبل ۳۵۰ میلیارد تومان تخفیف در فروشگاه عرضه شد، خاطرنشان کرد: ما تلاش کردیم از این میزان فروش، سود داشته باشیم. نسبت رشد فروش دو برابری سبب شد سود خوبی داشته باشیم و از محل افزایش درآمد، توسعه فروشگاهی را دنبال کردیم.
قربانیان با اشاره به اینکه فروشگاه شهروند سال قبل هزار میلیارد تومان بُن به سازمان های دولتی عرضه کرد، اظهار داشت: سهم شهرداری تهران از این ارقام ناچیز است و نهادهای دولتی گوناگونی این بن ها را دریافت نمودند. ۳۵ هزار نفر از کارکنان شهرداری از خدمات اعتباری شهروند استفاده کردند و ۲۰۰ میلیارد تومان کالای اعتباری به فروش رفته است. اگر بتوانیم از زیرساخت های اعتباری استفاده نماییم می توانیم این خدمات را به نهادهای دیگر هم توسعه دهیم.
منبع:

1402/07/16
17:21:42
0.0 / 5
276
تگهای خبر: حقوقی , خدمات , رسانه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
sunblog