خزعلی:

خواهران ما در فلسطین زیر چکمه های اشغالگران جان می دهند

به گزارش بلاگ سان، انسیه خزعلی اظهار داشت: چگونه می توانیم از جایگاه زن و لزوم توانمندسازی او بگوییم، در صورتیکه خواهران ما در فلسطین زیر چکمه های اشغال و بمباران با درد و رنج جان می دهند.

خواهران ما در فلسطین زیر چکمه های اشغالگران جان می دهند
به گزارش بلاگ سان به نقل از اداره کل بین الملل ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، انسیه خزعلی، در اجلاس بین المللی زن در اسلام با عنوان "جایگاه و توانمندسازی" در جده عربستان حاضر شده و به ایراد سخنرانی پرداخت. در این اجلاس که برنامه مشترک سازمان همکاری اسلامی و دولت عربستان با حضور هیئات عالی رتبه کشورهای اسلامی است، خزعلی ضمن اشاره به ظرفیت زنان در جهان اسلام بر لزوم همگرایی و اتخاذ سیاست و رویه واحد بین کشورهای اسلامی در مورد بحران غزه تاکید نمود. وی در بخشی از بیانات خود اظهار داشت: چگونه می توانیم در اینجا بنشینیم و از جایگاه زن و ضرورت توانمندسازی او بگوییم، در حالیکه خواهران ما در فلسطین زیر چکمه های اشغال و بمباران با درد و رنج جان می دهند. خزعلی افزود: دنیا سخن از پشتیبانی از زنان و جلوگیری از خشونت ضد زنان می گوید در حالیکه در غزه فجیع ترین خشونت ها ضد زنان و کودکان به کار گرفته می شود و رژیم اشغالگر با کمال وقاحت و پیش چشم جهانیان اعلام می کند که بنا دارد چند بیمارستان را مورد حمله قرار دهد و بی شرمانه از مردم غزه می خواهد که به مهاجرت الزامی تن دهند. به قول معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امروز روزی است که باید با اتحاد، هم افزایی و همدلی کنشگری خویش را افزایش دهیم و صدای خویش را به عالم برسانیم و اجازه ندهیم که جنایت جنگی و کشتار جمعی بیشتر از این در فلسطین اتفاق افتد. خزعلی در ادامه از همه کشورهای عضو خواست تا پنج مطالبه مهم را از جامعه جهانی درخواست کنند.

اخراج رژیم غاصب اسرائیل از کمیسیون مقام زن که دستش به خون خیلی از زنان آغشته است، قطع همکاریهای دیپلماتیک اعضا با این رژیم کودک کش، آتش بس فوری و توقف هرگونه همکاری کشورها که باعث قدرت اسرائیل برای کشتار جمعی شود، استقرار نیروهای حافظ صلح در گذرگاه رفح و ممانعت از بسته شدن این راه حیاتی برای تغذیه زنان و کودکان و در نهایت عرضه شکایت در محاکمه بین المللی به خاطر جرایمی که این رژیم ضد زنان، کودکان و محیط زیست مرتکب شده است ۵ مطالبه مطرح شده از جانب خزعلی بود.


منبع:

1402/08/23
12:29:30
0.0 / 5
210
تگهای خبر: برنامه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
sunblog