در بررسی گزارش حسابرسی سازمان میادین میوه و تره بار عنوان شد

قسمتی از بدهی مالیاتی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران به صفر می رسد

به گزارش بلاگ سان، مدیرعامل سابق سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اظهار داشت: در جلسه با مدیرکل امور مالیاتی، جرائم قابل بخشش بدهی مالیاتی سازمان تعیین تکلیف خواهد شد و بدهی به صفر خواهد رسید.

قسمتی از بدهی مالیاتی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران به صفر می رسد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، احمد صادقی رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی گزارش حسابرسی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار برای سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با تکیه بر این که این سازمان موظف است طی یک ماه نسبت به رفع ایرادات درج شده در گزارش حسابرسی اقدام نماید، اظهار داشت: وضعیت مالیاتی و بیمه سازمان باید تعیین تکلیف شود. همین طور سازمان باید در امتداد پیگیری و تعیین تکلیف دعاوی مطروحه مقابل سازمان در پرونده معارضین ملکی همچون میدان بعثت و میدان مرکزی اقدام نماید و گزارشات آنرا در شورا عرضه نماید.

لزوم تعیین تکلیف حساب های بانکی راکد سازمان میادین شهرداری تهران
وی با اعلان اینکه حساب های بانکی راکد نیز باید تعیین تکلیف شود، اشاره کرد: علاوه بر ضرورت بروزرسانی بخشنامه مالی و معاملاتی سازمان جهت صرفه و صلاح و انطباق با قوانین و طراحی سیستم مناسب جهت شناسایی بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی و رعایت تفکیک و طبقه بندی حسابها در فاینانس، پروژه کارخانه خوراک دام و طیور نیز باید تعیین تکلیف و گزارش آن در شورا ارائه شود. سازمان همین طور موظف است نسبت به رفع مغایرت بین حساب های فی ما بین با سازمان ها و مناطق شهرداری اقدام نماید.
ایوب فصاحت مدیرعامل سابق سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با حضور در صحن شورای شهر تهران با اعلان اینکه مشاور مالیاتی ویژه ای برای حل مشکلات این بخش گرفتن شد، اظهار داشت: حدودا تمام موارد حل و فصل شد. ۶۱ میلیارد تومان جریمه مالیاتی به ثبت رسیده بود؛ اصل و جرائم غیرقابل بخشش پرداخت شده و جرائم قابل بخشش باقی مانده که در جلسه با مدیرکل امور مالیاتی، این جریمه نیز تعیین تکلیف خواهد شد و بدهی به صفر خواهد رسید.
وی افزود: لایحه عوارض میادین که در سال قبل ارائه دادیم، عملیاتی شد. امسال نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان برای خریدهای صورت گرفته، واریز شده و در قالب تعهدات در حساب های فی ما بین پرداخت گردید و ۵۰ میلیارد تومان نیز تا انتهای سال پرداخت می شود.
گفتنی ست گزارش حسابرسی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار برای سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با حداکثر آراء موافق به تأیید رسید.
در ادامه حسابرسی ها در شورای شهر، محمد آخوندی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد از عدم حضور رییس «شرکت پیام رسا» در جلسه امروز شورا جهت بررسی گزارش حسابرسی این شرکت، اظهار داشت: یکبار حضور در سال در شورا برای گزارش حسابرسی کار دشواری نیست. بنده اگر بجای آقای زاکانی بودم، همین امروز ایشان را تغییر می دادم.
باتوجه به عدم حضور رییس شرکت پیام رسا، بررسی گزارش حسابرسی این شرکت برای سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ از دستور کار خارج شد.
طبق گزارش سایت شهر، در ادامه این جلسه اساسنامه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، سازمان مدیریت حمل و نقل و پایانه ها و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز بررسی و بعد از اعمال اصلاحات تصویب گردید.
منبع:

1402/10/26
13:44:44
0.0 / 5
198
تگهای خبر: برنامه , پروژه , سایت , سیستم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog