میرخانی:

فقهی که آینده نگر نباشد پشت آن توهین است

به گزارش بلاگ سان، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: فقهی که آینده نگر نباشد، پشت آن توهین است.

فقهی که آینده نگر نباشد پشت آن توهین است
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، روز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲، نشست هم اندیشی بایسته های شورای فقهی حقوقی زنان در مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری اجرا شد. عزت السادات میرخانی عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس و حوزه های علمیه تهران و مشهد، با طرح این سوال که چرا غربی ها باید درباره ی ما احساس خطر کنند ولی ما در ۴۰ سال قبل گیر کرده باشیم، اظهار داشت: با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی شرایط ورود به مجلس شرایط عامه تکلیف است. وی ادامه داد: آیا وقت آن نرسیده به اندازه ای که دشمن از ما هراس دارد ما از زنان وحشت نداشته باشیم. آن چه ما به آن بها ندادیم دشمن به آن بها داده است. باید باور نماییم تعدادی از کارها، مردانه نیست.
میرخانی با طرح این پرسش که چند نفر از مراجع تقلید ما ادراکات واقعی زنان را دارند، اظهار داشت: در آیه ۱ سوره نساء خداوند از یکسری نقش ها که خاص زنان دانسته است، گفته و چرا این نقش ها را برای مردان بیان نکرده است؛ بدین سبب که احکام مخصوص زنان را مردان نمی توانند کار کنند.
عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس افزود: شکاف اصلی بین جامعه ما و اندیشه حضرت آقا وجود دارد، در صورتیکه ما در پله های اول مانده ایم. بزرگ ترین مقصر خود ما زنان هستیم، ما باید اندیشه های آقا را محقق نماییم.
وی اظهار داشت: فقه با باید و نباید اداره نمی گردد، فقهی که آینده نگر نباشد پشت آن توهین است.
میرخانی افزود: ما درد خانواده های شهدا را داریم، درد پرچم داری حاکمیت شیعه را داریم.

1402/11/29
10:14:14
0.0 / 5
341
تگهای خبر: حقوقی , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
sunblog