رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با اشاره به پرونده كوروش كمپانی:

در رابطه با حق شهرت با خلأ قانونی مواجهیم

به گزارش بلاگ سان، رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه ضمن اشاره به پرونده کوروش کمپانی اظهار داشت: در مسئله «حق شهرت» در کشور و ساز و کارهایی که برای آن وجود دارد و ابعاد حقوقی اش با خلا قانونی مواجهیم.

در رابطه با حق شهرت با خلأ قانونی مواجهیم

حجت الاسلام هادی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با اهمیت مبحث جلوگیری از وقوع جرم در موضوع هایی مانند پرونده کوروش کمپانی، اظهار داشت: در ارتباط با این مورد با خلا قانونی مواجه هستیم. هم اکنون در مسئله «حق شهرت» در کشور و ساز و کارهایی که برای آن وجود دارد و ابعاد حقوقی اش با خلا قانونی مواجه ایم.

وی افزود: حالا اشخاصی به اعتباری دارای شهرت هستند و می خواهند برای فعالیتی ترغیب شوند. با اعتماد مردم به تبلیغات این افراد، گروه و فردی متضرر می شوند که در این حوزه مسئولیت مدنی و کیفری در کشور در این حوزه تبیین شده نیست. از لحاظ پژوهشی با خلاء قانونی مواجه ایم.

رییس پژوهشگاه قوه قضاییه اضافه کرد: نمی خواهم بگویم باید اقدامات سلبی و مجازاتی داشته باشیم ولی از لحاظ مسئولیت مدنی، حق شهرت جدا از این که حق معنوی می تواند برای فرد داشته باشد، ابعاد مثبتی هم دارد اما اگر از این حق شهرت سوء استفاده گردد و باعث صدمه و ضرر به گروهی از مردم شود باید راهکاری پیدا شود تا افراد بتوانند با استفاده از مسئولیت مدنی که وجود دارد، احقاق حق کنند.

منبع:

1402/12/05
09:01:33
0.0 / 5
230
تگهای خبر: حقوقی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
sunblog