رییس مركز تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست:

مردم افراد آگاه به حوزه محیط زیست انتخاب کنند

به گزارش بلاگ سان، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: تغییر اقلیم چالش برانگیزترین مساله کشور است و لازم است مردم نمایندگان آگاه در عرصه محیط زیست را انتخاب کنند.

مردم افراد آگاه به حوزه محیط زیست انتخاب کنند

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا داریوش گلعلیزاده در خصوص لزوم مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند، اظهارکرد: لازم است مردم با حضور و انتخاب گزینه های درست در سرنوشت کشورشان مشارکت جدی داشته باشند.

وی اضافه کرد: اهمیت مجلس شورای اسلامی در عرصه های قانونگذاری و نظارت بر کسی پوشیده نیست اما انتخاب درست مردم می تواند برای حل معضلات جدی کشور همچون آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی نیز تاثیر مثبتی داشته باشد.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: قانونگذاری درست و اصلاح قوانین نیازمند رویکرد مثبتی است خصوصاً در عرصه تغییر اقلیم که یکی از چالش برانگیزترین مسائل آینده کشور است، نیازمند اتخاذ تصمیمات درست از طرف قوه مقننه هستیم و انتخاب آگاهانه مردم می تواند در این مورد موثر باشد.

گلعلیزاده با اشاره به این که تغییر اقلیم در دنیای فعلی می تواند بر روند و مسیر توسعه در کشورها موثر باشد، اشاره کرد: اتخاذ تصمیمات درست یا نادرست در عرصه قانونگذاری می تواند تاثیرگذاری این معضلات را کاهش یا افزایش دهد و از این حیث انتخاب درست مردم روی عملکرد مجلس آینده و نحوه مقابله ما با مسائل محیط زیستی موثر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، وی با تأکید بر لزوم انتخاب افراد آگاه در عرصه محیط زیست از طرف مردم اظهار داشت: برنامه هفتم توسعه یک برنامه مناسب و کارشناسی شده در عرصه محیط زیست خصوصاً تغییر اقلیم است که امیدواریم با انتخاب آگاهانه مردم شاهد رویدادهای بهتری درباب تصمیم سازی و قانونگذاری در حوزه محیط زیست باشیم.

منبع:

1402/12/09
11:48:25
0.0 / 5
244
تگهای خبر: برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
sunblog