معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تشریح كرد

جزئیات بازگشایی دانشگاه و نحوه برگزاری امتحانات اختتام ترم

به گزارش بلاگ سان معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی جزئیات بازگشایی كلاس های آموزش حضوری از 17 خردادماه در رشته ها و مقاطع مختلف دانشگاه را تشریح نمود و اظهار داشت: در همه مقاطع اولویت با دانشجویان ترم آخر و ماقبل آخر خواهد بود.

جزئیات بازگشایی دانشگاه و نحوه برگزاری امتحانات اختتام ترم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی صدوقی با اعلان اینکه آموزش حضوری دانشگاه بنا بر ابلاغیه وزارت بهداشت از تاریخ ۱۷ خردادماه اجرایی می شود، اظهار نمود: به دنبال برگزاری جلسات متعدد، تصمیم بر آن شد که آموزش حضوری در دانشگاه به صورت تدریجی از ۱۷ خردادماه آغاز شود و طبق برنامه ریزی انجام شده در هفته اول و یا دوم پذیرای دانشجویان ترم آخر و ماقبل آخر در سطوح دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی خواهیم بود.
وی درباره دانشجویان دانشکده پزشکی توضیح داد: کارآموزانی که در بخش ها حضور دارند، طبق برنامه ریزی های انجام شده در دانشکده پزشکی، برای اوایل تیرماه به بخش هایی خواهند رفت که ریسک مبتلاشدن به کرونا در آنها پایین و از امنیت بالایی برخوردارست. دانشجویان به بخش های عفونی و ریه که بیماران کرونایی در آنجا بستری هستند فرستاده نمی شوند و تنها در بخش هایی فعالیت می نمایند که ایمن باشد. همین طور دانشجویان ترم آخر و ماقبل آخر پرستاری که خدمت در عرصه خواهند داشت نیز در بخش هایی حضور خواهند یافت که از نظر سرایت کرونا حداقل خطر را داشته باشند.
آموزش های مجازی تداوم می یابد
وی با تاکید بر اینکه عمده دانشجویان همچنان باید آموزش مجازی را ادامه دهند، اظهار داشت: دروسی که قابلیت ارائه مجازی دارند همچنان برقرار خواهد بود، خصوصاً برای دانشجویان ترم های یک تا چهار که عمده دروس آنها به صورت نظریه است.
درباره دروس عملی ترم های اول، تابستان تصمیم گیری می شود
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: فعلا دروس عملی ترم های اول تا سوم بازگشایی نمی شوند و در مورد ارائه دروس عملی این دسته از دانشجویان طی ماه های آینده یعنی تیر و مردادماه تصمیم گیری خواهد شد. بر این اساس اگر شرایط مناسب بود دانشجویان در دانشگاه حاضر می شوند و اگر باز هم شرایط مناسب نبود برگزاری دروس عملی به ترم های آینده موکول می شود. بدین سبب آموزش های نظریه به صورت مجازی ادامه خواهد داشت و آموزش های حضوری بیشتر برای دانشجویان ترم های آخر مقاطع مختلف که نزدیک به فارغ التحصیلی هستند و نیاز به گذراندن واحدهای عملی دارند، از ۱۷ خرداد شروع می شود.
توسعه اختیارات دانشکده ها جهت تصمیم گیری درباره وضعیت آموزشی
وی با اعلان اینکه ممکنست وضعیت دانشکده ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد، تصریح کرد: اختیاراتی هم به روسا و معاونان آموزشی دانشکده ها داده شده تا در زمینه تصمیم گیری های مقطعی اختیار داشته باشند.
وی با اشاره به وضعیت دانشکده دندانپزشکی که ریسک خطر بالایی دارد، اظهار داشت: در ارتباط با این دانشکده، هفته اول به آموزش اساتید، کارکنان و دانشجویان برای چگونگی رعایت اصول بهداشتی اختصاص می یابد و در هفته دوم نیز دستیاران سال آخر در دانشکده حضور پیدا خواهند کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد: به تدریج دانشجویان رشته ها و مقاطع مختلف در دانشکده ها همچون دانشکده دندانپزشکی حضور پیدا خواهند کرد.
عمده آزمون ها مجازی برگزار می شود
وی با اعلان اینکه در برخی از مقاطع، رشته ها و دانشکده ها آموزش مجازی حدودا تمام شده و دانشجویان در حال آمادگی برای برگزاری آزمون هستند، درباره نحوه برگزاری آزمون ها توضیح داد: عمده آزمون ها به صورت مجازی برگزار می شود، برای اینکه به حضور فیزیکی دانشجویان نیاز نیست.
امکان برگزاری مجدد آزمون های مجازی در صورت بروز مشکل
دکتر صدوقی افزود: باتوجه به مشکلاتی مانند قطعی اینترنت و مواردی از این دست که ممکنست در حین برگزاری آزمون برای دانشجویان اتفاق بیفتد، در شورای آموزشی دانشگاه این تصمیم گرفته شد که چنانچه برای گروه و یا دانشکده ای مشکلاتی در حین برگزاری آزمون الکترونیک پیش آمد، امکان برگزاری آزمون مجدد برقرار شود. آزمون مجدد می تواند به صورت الکترونیک و یا به صورت حضوری صورت گیرد، برای اینکه ممکنست تعداد کمی گرفتار این مشکلات شوند.
معاون آموزشی دانشگاه اشاره کرد: بازگشایی آموزش حضوری به صورت تدریجی خواهد بود تا نگرانی های دانشجویان و خانواده های آنان برطرف شود، برای اینکه ما نیز ترجیح می دهیم دانشجویان عزیز در یک محیط ایمن آموزش ببینند.
امکان حضور هم زمان ۲۰۰۰ دانشجو در کلاس های آنلاین
دکتر صدوقی درباره کلاس های تعاملی توضیح داد: اوایل در آموزش مجازی دانشگاه مشکلاتی وجود داشت که خوشبختانه این مشکلات به تدریج برطرف شد و هم اکنون سیستم تعاملی ما برقرار شده است، بطوریکه در آن واحد ۲۰۰۰ نفر به صورت آنلاین می توانند در کلاس های مختلف حضور پیدا کنند.
حضور حداقلی دانشجویان در خوابگاه ها
وی با تاکید بر اینکه هماهنگی های لازم با معاونت دانشجویی برای حضور دانشجویان در خوابگاه انجام شده، اظهار داشت: مقرر است حداکثر ایمنی در خوابگاه ها رعایت شود، بدین سبب ما نمی توانیم پذیرای ۵۰ درصد افراد باشیم، برای اینکه محدودیت هایی در سیستم خوابگاهی وجود دارد و برای رعایت نکات ایمنی می خواهیم حداقل افراد در خوابگاه حضور پیدا کنند.
وی افزود: بنابر این احتمال دارد در حد ۳۰ تا ۴۰ درصد دانشجویان را برای آموزش حضوری پذیرا باشیم و به تدریج طی سه تا چهار هفته بعدی باتوجه به شرایط درباره این مسئله تصمیم گیری خواهیم کرد و در صورت عدم وجود مشکل، حضور را پررنگ تر می نماییم.
زمان اختتام ترم جاری
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره زمان اختتام کلاس های حضوری در ترم جاری توضیح داد: زمان اختتام ترم جاری، اختتام تیرماه و برگزاری امتحانات نیز تا ۱۵ مرداد خواهد بود، اما باتوجه به شرایط متفاوت در هر دانشکده، ممکنست ترم تحصیلی در بعضی دانشکده ها مانند دندانپزشکی بیشتر طول بکشد و تا اختتام مرداد و حتی اختتام شهریورماه ادامه یابد.
وی با اعلان اینکه امکان تحقق هر درخواستی از طرف دانشکده ها برای تسهیل شرایط دانشجویان برقرار است، اظهار داشت: دانشجویان در این زمینه نگرانی نداشته باشند و امتحان دورسی که اختتام یافته می تواند اجرا شود و ترم برای دروسی که هنوز آموزش آنها اختتام نیافته می تواند دو تا سه هفته بیشتر ادامه یابد.
امکان حذف دروس و یا ترم تحصیلی فراهم است
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیدرباره حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه از ۱۷ خرداد به بعد توضیح داد: بیشتر دانشجویان ترم های آخر که در شرف فارغ التحصیلی هستند در کلاس های آموزش حضوری، حضور خواهند داشت و این تمهیدات دیده شده که کلاس های آنان اجرا شود تا بتوانند هرچه سریعتر فارغ التحصیل شوند، اما فعلا الزامی برای حضور فیزیکی در کلاس های حضوری دیده نشده و طبق بخشنامه افراد می توانند دروس و یا ترم تحصیلی را حذف نمایند.
وی اشاره کرد: وضعیت ایمنی و سلامت کلاس ها ارزیابی می شود و درصورت رعایت این اصول، کلاس ها را ادامه خواهیم داد، اما در صورت بروز هرگونه مشکل، درباره آن باردیگر تصمیم گیری خواهیم کرد.
او در آخر با آرزوی توفیق برای تمامی دانشجویان و اساتید، اظهار داشت: تصمیماتی که در هفته های آتی در شورای آموزشی دانشگاه ستاندن شود، به دانشجویان و اساتید اطلاع رسانی می شود.
منبع:

1399/03/14
21:41:48
5.0 / 5
1904
تگهای خبر: اساتید , برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog