غریب آبادی:

جمهوری اسلامی ایران هیئت به اصطلاح حقیقت یاب را به رسمیت نمی شناسد

به گزارش بلاگ سان، دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران، هیئت به اصطلاح حقیقت یاب که در یک فرایند سیاسی از جانب شورای حقوق بشر بوجود آمد را به رسمیت نمی شناسد.

جمهوری اسلامی ایران هیئت به اصطلاح حقیقت یاب را به رسمیت نمی شناسد

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ضمن تشریح برنامه های هیئت ایرانی در نشست های شورای حقوق بشر، اظهار داشت: شورای حقوق بشر سازمان ملل در سال ۲۰۲۳ با حرکت در راه خواسته های سیاسی و عموما نامشروع کشورهای غربی، قربانیان نقض حقوق بشر را به رنج بیشتری گرفتار کرده و به ابزاری برای مداخله های سیاسی تبدیل شد.

دبیر ستاد حقوق بشر ضمن اشاره به این که برای مقابله با گزارش هیئت به اصطلاح حقیقت یاب، مستندات خود و نتایج کمیته منتخب رئیس جمهور را در نشست شورای حقوق بشر تشریح خواهیم کرد، اظهار نمود: در عین حال ما این مورد را هم مورد تاکید قرار خواهیم داد که اقدام های سیاسی نمی توانند حقیقت های مبحث را بپوشانند.

وی با تکیه بر این که جمهوری اسلامی ایران، هیئت به اصطلاح حقیقت یاب را که در یک فرایند سیاسی از جانب شورای حقوق بشر پارسال به وجود آمد، به رسمیت نمی شناسد، بیان نمود: ما این موضع را صریحا اعلام کردیم؛ چونکه ایران خود مسئولانه با مبحث اتفاق های روی داده بر اثر اغتشاش های سال قبل در کشور برخورد می کند؛ رئیس جمهور هم کمیته ملی را جهت بررسی ناآرامی های ۱۴۰۱ منصوب کرده است.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه اولین اقدام ما در نشست شورای حقوق بشر در زمینه تحریم ها اتخاذ موضع مشترک میان کشورهای درحال توسعه و عضو جنبش عدم تعهد در اینباره است، اظهار داشت: ما درصدد هستیم تا قطعنامه ای را که هر سال در شورای حقوق بشر ضد تحریم های یک جانبه تصویب می شود، با رای مناسبی تصویب نماییم تا سپس در مجمع عمومی سازمان ملل هم تکرار شود.
1402/12/24
11:58:54
0.0 / 5
175
تگهای خبر: برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
sunblog