تأکید چمران بر توسعه خطوط متروی تهران

به گزارش بلاگ سان، رییس شورای شهر تهران بر توسعه خطوط متروی تهران تاکید کرد و اظهار داشت: شاهد حرکت سریع و شتابان راه اندازی مترو هستیم و می بینیم که اهمیت حمل و نقل عمومی در ایام منتهی به سال نمود دارد.

تأکید چمران بر توسعه خطوط متروی تهران
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، مهدی چمران در آیین بهره برداری از سه ایستگاه جدید به همراه ایستگاه تبادلی تربیت مدرس و ۲ ورودی در خط ۶ متروی تهران با اعلان اینکه در آستانه فصل بهار و در ماه رمضان قرار داریم، اظهار داشت: خوشحالیم پس از کندی کار، در مدت کوتاهی این امر صورت گرفت و باردیگر شاهد حرکت سریع و شتابان راه اندازی مترو هستیم و می بینیم که اهمیت حمل و نقل عمومی در ایام منتهی به سال نمود دارد و نباید چنین ترافیکی می داشتیم و باید با حمل و نقل این سفرها مدیریت شود.

وی با اعلان اینکه مشکلات نداشتن و نخریدن قطعات و عدم توجه به توسعه و نوسازی وسایل حمل و نقل عمومی سبب وجود چنین شرایطی شده است، اضافه کرد: امید است روز به روز به طول خطوط مترو اضافه شود؛ چونکه طراحی خطوط ۸ تا ۱۱ مترو برای پیش از انقلاب و باتوجه به شرایط آن زمان است و با این افزایش جمعیت و ترافیک؛ این خطوط کافی نیست و باید اضافه شود.

چمران ضمن تشکر از مدیران شهری و قرارگاه بابت معماری خاص ایستگاه بهار شیراز افزود: اساسا اگر خطوط مترو و اتوبوس به حد کافی باشد آن وقت می توانیم برنامه ریزی نماییم که چگونه مردم از خودروی شخصی کمتر بهره گیرند تا ترافیک کمتر داشته باشیم ولی حالا هر کاری نماییم می گویند سوار چه شویم؟ و حتی مسئولان نیز تلاش می کنند که با وسایل نقلیه عمومی بهره گیرند چونکه ترافیک کمتری را شاهد خواهند بود.
وی تاکید کرد: امید است این معماری خاص ایرانی_اسلامی و زیبا در سایر ایستگاه ها توسعه یابد تا این نوع معماری باقی بماند و برای آیندگان میراث بماند.

انتهلی پیاممنبع:

1402/12/26
12:40:37
0.0 / 5
168
تگهای خبر: برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
sunblog