177 کشته و 6200 مجروح در تصادفات 5 روز اول طرح نوروزی پلیس در جاده ها

به گزارش بلاگ سان، رئیس پلیس راهور فراجا از مرگ ۱۷۷ تن در تصادفات رانندگی طی پنج روز نخست طرح نوروزی پلیس در جاده ها اطلاع داد.

177 کشته و 6200 مجروح در تصادفات 5 روز اول طرح نوروزی پلیس در جاده ها

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سردار سید تیمور حسینی با اشاره به اینکه طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۴ اسفندماه شروع شده است، اظهار داشت: در اجرای این طرح بیشتر از ۸۷ هزار نفر از دستگاههای امدادی، خدماتی و انتظامی شامل پلیس، هلال احمر، اورژانس، امداد خودرو و... در جاده ها در آماده باش هستند. در این زمان هدف اصلی ما کاهش تصادفات جاده ای و ارتقاء ایمنی عبور و مرور در روزهای نوروز است.

وی با اشاره به اینکه در پنج روز نخست طرح نوروزی شاهد کاهش چهار درصدی تردد در جاده های کشور در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل هستیم، اظهار داشت: متاسفانه در این زمان ۱۷۷ نفر به علت تصادفات رانندگی جان خویش را در صحنه تصادفات از دست دادند و ۶۲۰۰ نفر هم مصدوم شدند.

حسینی در همین راستا از رانندگان و مسافران خواست که از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کرده و مسیر را هم بعنوان بخشی از سفر در نظر گرفته واز آن لذت ببرند. همینطور از رانندگی در شرایط خستگی و خواب آلودگی جدا پرهیز کرده و حتما به ازای حداقل هر دو ساعت رانندگی 15 دقیقه در حاشیه امن مسیر توقف کرده و بعد از کمی استراحت به مسیر خود ادامه دهند.

رئیس پلیس راهور فراجا هچنین اجرای نظام رتبه بندی رانندگان، برون سپاری بخشی از وظایف به بخش خصوصی و... را جزو اهداف پیش روی پلیس در سال ۱۴۰۳ برشمرد و اظهار داشت: در نظر داریم که با اجرای طرح رتبه بندی گواهینامه رانندگی، امتیازاتی را برای رانندگان قانونمدار در نظربگیریم. این طرح می تواند تا حدود ۲۰ درصد در کاهش آمار تصادفات و جانباختگان حوادث رانندگی اثر گذار باشد. در حوزه برون سپاری هم به دنبال این هستیم تا کنترل دوربین های ثبت تخلفات جاده ای را به بخش خصوصی واگذار کرده و ما فقط بر آنها نظارت نماییم.

منبع:

1402/12/29
14:13:12
0.0 / 5
185
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog