تعطیلی و کاهش ساعت فعالیت ادارات استان اصفهان در پی افزایش دمای هوا

به گزارش بلاگ سان، اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: بمنظور مدیریت مصرف انرژی و همین طور پیش گیری از مشکلات ناشی از غبارآلودگی هوا، چهارشنبه 20 تیرماه زمان خاتمه ادارات استان اصفهان ساعت 11 و روز پنجشنبه 21 تیرماه نیز دستگاه های مذکور تعطیل خواهند بود، البته مراکز امدادی، خدمات رسان، بیمارستان ها و مراکز درمانی شبانه روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند داشت.

تعطیلی و کاهش ساعت فعالیت ادارات استان اصفهان در پی افزایش دمای هوا

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه فروش با بیان این خبر، اظهار داشت: جلسه ستاد مدیریت بحران استان و کارگروه اضطرار شرایط گردوغبار با حضور اعضاء تشکیل شد.

وی افزود: باتوجه به اعلام هواشناسی در خصوص هشدار وزش تندباد و گردوغبار و کاهش میدان دید و تقویت توده هوای گرم تابستانه و ماندگاری این توده از چهارشنبه ۲۰ تیرماه تا جمعه ۲۲ تیرماه، با افزایش دو تا سه درجه سانتیگراد دما مواجه هستیم.

شیشه فروش عنوان کرد: بمنظور پایداری شبکه برق در بخش های خانگی، صنوف و... چهارشنبه ۲۰ تیرماه ساعت خاتمه کار دستگاه های اجرائی، بانک ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی و مراکز آموزشی استان اصفهان ساعت ۱۱ و پنجشنبه ۲۱ تیرماه نیز همه دستگاه های مذکور تعطیل خواهد بود، البته مراکز امدادی، خدمات رسان، بیمارستان ها و مراکز درمانی شبانه روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند داشت.

شیشه فروش تاکید کرد: آزمون های سراسری در این بازه زمانی طبق برنامه ریزی های سابق کماکان برگزار می شود.

وی افزود: همین طور در این جهت قرار شد همه دستگاه های اجرائی استان نسبت به کاهش مصارف برق در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به قبل و در ساعات غیر اداری به میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش کردن روشنایی های غیرضروری و سامانه های سرمایشی اقدام نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: در این رابطه قرار شد شرکت های برق نسبت به اقدامات دستگاه های اجرائی استان نظارت ویژه و مستمر داشته باشند.

شیشه فروش اظهار داشت: همین طور همه دستگاه های اجرائی جهت کاهش مصرف برق باید انجام تعمیرات و در مدار قراردادن دیزل ژنراتور در زمان اوج مصرف برق، تعویض لامپ های کم مصرف بجای لامپ های پرمصرف، انجام تعمیرات سالیانه کولرهای آبی و نصب سایه بان و تعمیر کولرهای گازی در مناطق گرمسیر را مد نظر قرار دهند.

وی اضافه کرد: استفاده حداکثری از نور طبیعی در طول روز، جایگزینی پروژکتورهای قدیمی با چراغ های مجهز به لامپ های ال ای دی، اجرای روش های پیش گیری از هدر رفت انرژی با نصب درزگیر و عایق های پنجره ها در ادارات، صنوف و بخش خانگی لازم است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: دستگاه های اجرائی مکلف هستند از یک ساعت پیش از خاتمه کار سیستم سرمایشی خودرا خاموش کنند.

وی افزود: مشترکین برق خانگی و صنوف نیز بایستی نصب سیستم های کنترل هوشمند در مجتمع های تفریحی و مراکز خرید، کاهش روشنایی عمومی در پارکینگ ها و راهروها، استفاده از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ های اضافه، انجام تعمیر کولرها و نصب سایه بان و تعویض لامپ های قدیمی و پرمصرف اقدام نمایند.

وی ضمن تاکید بر ممنوعیت هر اقدامی که منجر به تشدید گرد و خاک و آلاینده ها می شود، اظهار داشت: خاکبرداری، آتش زدن بقایای کشاورزی و فضای سبز، کارهای معدنی و حمل و نقل خاک، گچ و... نیز ممنوعست.

شیشه فروش عنوان کرد: رعایت سفارش های بهداشتی و حفاظت فردی در مقابل گرد و خاک به خصوص افراد لطمه پذیر و بیماران، استفاده از ماسک استاندارد، عدم ورزش و کارهای بدنی در فضاهای باز نیز ضرورت دارد. او در آخر افزود: کمیته اضطرار شرایط گرد و غبار به طور مستمر نسبت به رصد و پایش شرایط به وجود آمده با صدور اطلاعیه ها پایش کانون های فرسایش بادی و اعمال محدودیت های اقدام خواهدنمود.

منبع:

1403/04/19
16:40:19
0.0 / 5
159
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , دستگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog