جزئیات پذیرش آزمون جامع علوم پایه پزشكی و پیش كارورزی اعلام گردید

به گزارش بلاگ سان برپایه نظر شورای سنجش معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دریافت مجوز از ستاد كرونا، با عنایت به لغو آزمونهای جامع علوم پایه و پیش كارورزی در اسفند ماه 98 مقرر شد نمرات داوطلبین برپایه سوابق تحصیلی آنان محاسبه شود كه در همین راستا امتیازاتی برای دانشجویان در این حوزه فراهم گشته است.

جزئیات پذیرش آزمون جامع علوم پایه پزشكی و پیش كارورزی اعلام گردید
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سعید هاشمی نظری، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان این خبر اضافه کرد: به کلیه دانشجویان علوم پایه و پیش کارورزی اجازه داده شد بدون حضور در آزمون وارد مرحله بعدی تحصیلی شده و سپس برپایه سوابق تحصیلی دانشجویان، میانگین نمرات دروسی که در آزمونها نقش دارند معادلسازی گردیده و بر اساس میانگین دروس، نمره آزمون آنها تعیین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که برپایه این نحوه معدل گیری مجاز به ادامه تحصیل شوند می توانند وارد مرحله بعدی شده و تحصیلات خویش را ادامه دهند. اما کسانی که با این روش مجاز به ادامه دوره نشوند تا زمان برگزاری آزمون بعدی در شهریور ماه به تحصیل در دوره خود ادامه داده و سپس در آزمون شهریور ماه شرکت کرده و اگر نمره قبولی را کسب نمایند، همچنان می توانند دوره خویش را ادامه داده و اگر موفق به کسب نمره قبولی در آزمون شهریور ماه نشوند، آنگاه ادامه دوره شان متوقف خواهد شد تا اینکه بتوانند برپایه ضوابط در نخستین آزمون نمره قبولی را کسب کنند.

دکتر هاشمی نظری اضافه کرد: دانشجویانی که نمره مجاز را به روش فوق کسب نکرده اند برای آنان بعنوان یک نوبت آزمون لحاظ نشده و در واقع این مرحله جز تعداد دفعات مجاز آنها برای شرکت در آزمونهای علوم پایه و پیش کارورزی محسوب نخواهد شد و این هم یکی از امتیازاتی است که به داوطلبین اعطا شده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به اعلام اسامی افراد مجاز و غیر مجاز آزمون طی هفته جاری تصریح کرد: دانشجویانی که در این آزمون قبول شدند اگر بخواهند از مزایای نمره و رتبه استفاده کنند می بایست حتما در آزمون شهریور ماه شرکت کنند.

به گزارش وبدا، وی با تاکید بر اینکه فعلا نمره ای اعلام نخواهد شد خاطرنشان کرد: افرادی که مجاز شناخته نشده اند موظف می باشند در آزمون شهریور ماه شرکت نمایند و نمره ای که در آن آزمون می گیرند ملاک عمل خواهد بود و دانشجویانی هم که در آزمون مجاز شده اند اگر می خواهند از مزایای نمره و رتبه خود استفاده کنند، باید در آزمون شهریور ماه شرکت کنند که در این صورت نمره شهریور ماه آنان ملاک عمل خواهد بود.
منبع:

1399/04/03
23:19:20
5.0 / 5
1878
تگهای خبر: شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
sunblog