اظهار نظر وزیر علوم درباره تغییر زمان برگزاری ۳ آزمون كلیدی بعلاوه فیلم

به گزارش بلاگ سان وزیر علوم با تاكید بر اینكه زمان برگزاری آزمون های مرداد ماه سال جاری همچون كنكور به هیچ عنوان تغییر نخواهد كرد، اظهار داشت: این حق داوطلبان است كه سال آینده در دانشگاه ها حاضر باشند و اگر بهر دلیلی حق ورود به دانشگاه از این افراد ضایع شود، وزارت علوم نمی تواند مسئولیت آنرا بپذیرد.

اظهار نظر وزیر علوم درباره تغییر زمان برگزاری ۳ آزمون كلیدی بعلاوه فیلم
دکتر منصور غلامی در گفتگو با ایسنا، درباب زمزمه های تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری وزارت علوم، اشاره کرد: به هیچ عنوان زمان برگزاری هیچ کدام از این آزمون ها تغییر نخواهد کرد؛ چونکه تمام محاسبات برگزاری این آزمون ها در وزارت علوم اندیشیده شده است.
ایشان سپس با تاکید بر اینکه فضاهای برگزاری آزمون های مرداد ماه مشخص شده است، اظهار داشت: هم اکنون فاصله گذاری برای نشستن داوطلبان در این آزمون ها تعیین شده است، به طوریکه محل قرار گرفتن هر صندلی، فاصله لازم با صندلی های پس و پیش داوطلبان برای برگزاری آزمون ها در نظر گرفته شده است.
وزیر علوم با اشاره بر اینکه آزمون های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهند شد، اضافه کرد: امکانات بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضد عفونی کننده به اندازه کافی توسط مراکز برگزاری آزمون فراهم شده و مسئولین برگزار کننده آزمون ها در ایام نزدیک به هر یک از آزمون ها آموزش های لازم خواهند دید.
دکتر غلامی اشاره کرد: یکی از تدابیر اندیشیده شده این است که در محل درب ورودی مراکز برگزاری آزمون سلامتی داوطلبان کنترل خواهد شد و تمامی پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری این آزمون ها رعایت و اجرا می گردد.
دکتر غلامی اشاره کرد: امسال دو بار زمان برگزاری آزمون های سال ۹۹ جابجا شد. در صورتیکه برای هر یک از این تاریخ ها شرایط لازم از طرف سازمان سنجش آموزش کشور بمنظور برگزاری بهتر آزمون فراهم شده بود. پس آماده برگزاری آزمون ها در زمان های تعیین شده هستیم چونکه تغییر و جابجایی هر یک از آزمون ها سبب خواهد شد که در سال آینده گروهی از داوطلبان امکان ورود به دانشگاه را نداشته باشند.
وزیر علوم همین طور اظهار داشت: این حق داوطلبان است که سال آینده در دانشگاه ها حاضر باشند اگر بهر دلیلی حق ورود به دانشگاه ها برای این افراد ضایع شود، وزارت علوم نمی تواند مسئولیت آنرا بپذیرد به همین جهت تمامی تلاش ما این است که داوطلبانی که زحمت کشیدند و آمادگی حضور در آزمون را پیدا کرده اند، با خیال راحت در آزمون ها شرکت نمایند و با سلامتی این مرحله را طی کنند.
دکتر غلامی در آخر اشاره کرد: ما نباید از باب اینکه احیاناً در سیستم احساس ضعف می نماییم و یا اینکه دیگران به سیستم اعتماد ندارند حق داوطلبان را نادیده بگیریم و برگزاری آزمون ها را لغو کرده و یا باردیگر به تعویق بیندازیم. بدین سبب تمام تلاش ما این است که آزمون ها برگزار شوند و آن طور که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نموده است این آزمون ها به خوبی و با اطمینان بالا برگزار خواهند شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/04/09
22:05:44
5.0 / 5
1977
تگهای خبر: شركت , فیلم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog