در گزارش بلاگ سان عنوان شد

پیگیر ابطال محدودیت سنی برای وام ازدواج هستیم

بلاگ سان: یك نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ممنوعیت پرداخت وام ازدواج به افراد زیر ۱۸ و بالای ۴۰ سال، مغایر با قانون است و بطور قطع مجلس ابطال آنرا پیگیری می كند.

پیگیر ابطال محدودیت سنی برای وام ازدواج هستیم

حسینعلی حاجی دلیگانی، در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد علت تصمیم دولت در خصوص قطع وام ازدواج متقاضیان زیر ۱۸ و بالای ۴۰ سال اظهار داشت: متأسفانه دولت دانسته یا نادانسته در حال انجام عملیات ضد سیاست های کلی کشور همچون خانواده و جمعیت است. این مسیری که دولت در پیش گرفته کمکی به تولید نسل نمی نماید. تعیین رنج سنی برای وام ازدواج یا قطع یارانه متولدین جدید هم مصادیق جنگ دولت با سیاست های افزایش جمعیت است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: ممنوعیت پرداخت وام ازدواج به افراد زیر ۱۸ و بالای ۴۰ سال به بهانه ازدیاد ازدواج ها در سنین زیر ۱۸ سال، مغایر با قانون جمهوری اسلامی ایران است و اساسا توسط مجلس پیگیری خواهد شد و باید ابطال شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون یکی از موانع جدی ازدواج مبحث مسکن می باشد، خاطرنشان کرد: ۷ سال است که رئیس جمهور زمین توزیع نمی کند درحالیکه ما ۱۶۵ میلیون هکتار زمین داریم و تنها ۴۲ صدم درصد آن نقاط مسکونی است و متأسفانه همین سیاست های عدم عرضه زمین سبب شده که امروز بالای ۶۵ درصد سهم قیمت مسکن مربوط به زمین باشد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همین مشکل را در مورد وام ازدواج هم داریم. باوجود تلاش ها برای افزایش مبلغ وام ازدواج و تسهیل شرایط دریافت آن اما دولت با شیوه های مختلف مرتب برای آن محدود سازی می کند. با وجود ابلاغ به بانک ها برای پرداخت وام ازدواج با کمترین ضامن متأسفانه شاهد عدم همکاری برخی بانک ها و درخواست چندین ضامن برای وام هستیم که همین مساله شرایط دریافت این مشوق را از برخی زوجین می گیرد.
حاجی دلیگانی در مورد اقدام مجلس برای مقابله با قطع یارانه متولدین جدید، عنوان کرد: بعد از اطلاع از این مصوبه دولت، به استناد مواردی از قانون، سیاست های کلان کشور و تبصره قانون بودجه سال ۱۳۹۹ مغایر بودن این مصوبه را به رئیس مجلس یازدهم اطلاع دادیم و رئیس مجلس هم دستور بررسی و ابطال مصوبه قطع یارانه متولدین جدید در کشور را صادر کرده است.


منبع:

1399/04/10
23:31:35
5.0 / 5
1761
تگهای خبر: برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
sunblog