لاجوردی:

صدا و سیما در ترویج مسائل فرهنگی كم كاری كرده است

بلاگ سان: عضو فراكسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه صدا و سیما در زمینه مسائل فرهنگی و ترویج عفاف و حجاب بسیار ضعیف عمل كرده است و مجلس این موضوعات را پیگیری خواهد نمود.

صدا و سیما در ترویج مسائل فرهنگی كم كاری كرده است

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، زهره سادات لاجوردی نماینده مجلس یازدهم بامداد امروز در نشست خبری تشریح برنامه های عفاف و حجاب اظهار داشت: بدون شک رعایت عفاف و پوشش یکی از مصادیق سلامت اخلاقی جامعه و رعایت ارزش های انسانی است. بعلاوه رعایت عفاف و حجاب از لزوم های دینی و وظیفه متقابل دولت و مردم است که حفاظت از آن حفظ سلامت جامعه را به دنبال خواهد داشت.
وی با تشریح تاریخچه قوانین مربوط به حجاب عنوان کرد: امام خمینی (ره) در زمان انقلاب فرمودند که هیچ مانعی برای اشتغال زنان وجود ندارد اما این امر باید با رعایت حجاب اسلامی صورت گیرد. در سال ۶۰ هم قانونی برای رعایت حجاب اسلامی در تمامی ادارات مصوب شد اما تا سال ۶۲ هیچ قانونی به تصویب مجلس نرسید. اما بعد از آن در ماده ۱۰۲ قانون تعزیرات تمامی افراد برای حضور در جمهوری اسلامی مکلف به رعایت حجاب شدند.
لاجوردی اظهار داشت: در سال ۶۵ قانون مقابله با فروشندگان پوشاک خارج از عفاف و حجاب تصویب گردید و بعد از آن در سال ۷۵ صریح ترین قانون در این حوزه تصویب گردید که بر مبنای آن بی حجابی بعنوان یک جرم تلقی می شد.
وی افزود: بحث عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نیست و شامل تمام اعضای جامعه همچون زن و مرد است. یکی از اشکالات امروز ما جدایی این حوزه از دیگر مسائل جامعه است. اما تا زمانی که رسانه ها و فضای مجازی به ترویج سبک زندگی غربی بپردازند نمی توان به ترویج عفاف و حجاب در جامعه امیدوار بود.
این عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های این کمیسیون ساماندهی فضای مجازی است، اظهار داشت: عدم وجود نظارت در این حوزه یکی از اشکالات اصلی ماست که حتما در مجلس آنرا پیگیری خواهیم کرد. مبحث شبکه ملی ارتباطات هم از وزیر ارتباطات مطالبه شده و وعده هایی در این حوزه داده شده است، متأسفانه کشور ما با وجود گذشت سال ها هنوز از شبکه ملی ارتباطات بی بهره است.
وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی مجلس نظارت بر اجرای قوانین است، اظهار نمود: در مسائل فرهنگی و اقدامات هر یک از نهادها که در مورد آن کم کاری شده پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد و از راه وظیفه نظارتی مجلس رسیدگی به مسئله فرهنگ را مطالبه خواهیم کرد. بخصوص وزارات فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از نهادهای متولی در این بخش است که از وزیر مربوطه مطالبه خواهیم کرد.
لاجوردی تصریح کرد: یکی از اولویت های مهم مجلس در دوره کنونی پیگیری معیشت مردم و ساماندهی فضای مجازی است. بعلاوه متأسفانه در صدا و سیمای ما به مسائل فرهنگی توجه کافی نشده و یکی از اقدامات اصلی ما پیوست فرهنگی برای تمامی قوانینی است که مقرر است در مجلس تصویب شود.
این عضو فراکسیون زنان با اشاره به مبحث تسهیل ازدواج جوانان عنوان کرد: هم اکنون سن ازدواج بانوان به ۲۸ تا ۳۰ سال رسیده و ۱۳ میلیون جوان مجرد در کشور داریم، وقتی برای جوانان و تسهیل ازدواج آنان اقدامی نشو شاهد بروز انواع صدمه های اجتماعی در جامعه خواهیم بود. این امر توسط مجلس و فراکسیون زنان حتما پیگیری خواهد شد.

1399/04/22
23:03:16
5.0 / 5
1827
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog