معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی:

ترم آینده دانشجویان كارشناسی غیرحضوری شد

به گزارش بلاگ سان معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی از برگزاری كلاس های آموزشی دانشجویان دوره كارشناسی این دانشگاه به صورت غیرحضوری در ترم آینده اطلاع داد و اظهار داشت: بخشی از كلاس های دانشجویان جدیدالورود هم ابتدا به صورت حضوری برگزار می شود.

ترم آینده دانشجویان كارشناسی غیرحضوری شد
دکتر علی اکبر افضلیان در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه های آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در ترم آینده پرداخت اظهار نمود باتوجه به ادامه دار شدن شیوع ویروس کرونا ویروس تصمیم دانشگاه شهید بهشتی این است که ترم آینده تحصیلی دانشجویان دوره کارشناسی به شکل غیر حضوری اجرا شود.
وی در ادامه اشاره کرد: دانشگاه همینطور تصمیم دارد نیم سال آتی آموزشی دانشجویان این دانشگاه برای دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری) را حدالامکان به صورت حضوری برگزار کند اما در نهایت تصمیم گیری دراین زمینه بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دارد. چون که پذیرش حضوری این دانشجویان مستلزم حضور آنها در محیط های خوابگاهی است و باید پیش بینی ها و سیاست گذاری های لازم دراین زمینه را باتوجه به شرایط موجود از نظر شیوع ویروس کرونا ویروس در نظر بگیریم.
معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در مورد زمان برگزاری ترم آینده دانشجویان جدید الورود دوره کارشناسی این دانشگاه هم اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده قرار شد دانشجویان جدیدالورود باید ترم آینده خویش را در ۱۰ هفته فشرده به پایان برسانند. در واقع اگر نتایج آزمون سراسری به شکلی اعلام گردد که دانشجویان بتوانند از آبان ماه کلاس های آموزشی خویش را شروع کنند طبیعتاً طبق برنامه ریزی انجام شده این دانشجویان می توانند در زمان مقرر آموزش خویش را به انتها برسانند و نیم سال دوم تحصیلی همزمان با سایر دانشجویان در کلاس ها حاضر شوند.
دکتر افضلیان اشاره کرد: اگر نتایج آزمون سراسری دیرتر از مهرماه اعلام گردد طبیعتاً ما نمی توانیم ترم آینده را برای این دانشجویان برگزار نماییم و مجبور خواهیم شد ورودی های جدید را از بهمن ماه وارد دانشگاه نماییم.
معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد: تصمیم ما این است که کلاس های آموزشی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه به صورت حضوری اجرا شود چون که لازم است دانشجویان با حضور در محیط فیزیکی با فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه آشنایی پیدا کننده، این در حالیست که ادامه آموزش حضوری یا این دانشجویان بستگی به شرایط آن زمان از نظر شیوع ویروس کرونا ویروس دارد.
وی همینطور از اتمام امتحانات آخر ترم دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اطلاع داد و اظهار داشت: امتحانات دانشجویان هم هفته پیش به پایان رسیده است و دانشجویان به صورت کاملا غیر حضوری امتحانات دروس عملی و نظریه خویش را عرضه دادند؛ البته در طول ترم هم اساتید از یابی هایی مستمر از وضعیت دانشجویان انجام دادند.
دکتر افضلیان از آغاز کلاس های ترم تابستانی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اطلاع داد و اظهار داشت: برگزاری این کلاس ها که از هفته پیش شروع شده است حدود ۶ هفته به طول خواهد انجامید و تمامی کلاسهای آموزشی به صورت غیرحضوری برگزار می شود ما در دانشگاه شهید بهشتی مقداری دروس عملی باقی مانده از ترم گذشته داشتیم که دانشجویان مستلزم حضور در کارگاه ها بودند بدین سبب برخی از این کلاس ها هم در فرصت تابستان به صورت حضوری عرضه می شود. اما اگر احیانا دانشجویان موفق نشوند این دروس رو پاس کنند، درس برای آن دانشجو حذف خواهند شد.
معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه وضعیت پذیرش دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی در برنامه ریزی های آموزشی ما موثر است، اشاره کرد: پذیرش دانشجویان در خوابگاه ها و همینطور بازگشایی این مراکز بیشتر تابع پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده است به طوریکه در هر اتاق یک دانشجو باید حضور داشته داشته باشند. با توجه به این که عرضه خدمات دانشجویی در شرایط کنونی کمی دشوار هست بدین سبب ما نمی توانیم برنامه ریزی دقیق تری در حوزه آموزشی داشته باشیم.
منبع:

1399/05/02
16:39:11
5.0 / 5
1570
تگهای خبر: برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog