در گزارش بلاگ سان مطرح شد

گندزدایی از اماكن عمومی و زندان ها توسط داوطلبان هلال احمر

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اظهار داشت: تابحال 22 هزار معبر و خیابان، 102 گرمخانه، 54 زندان و 4 هزار و 83 مسجد توسط داوطلبان هلال احمر ضد عفونی و گندزدایی شده است.

گندزدایی از اماكن عمومی و زندان ها توسط داوطلبان هلال احمر

محمد نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات اخیر سازمان داوطلبان برای مقابله با کرونا اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا از اواخر بهمن ماه سال ۱۳۹۸، جمعیت هلال احمر با تشکیل ستاد کرونا اقدامات و کارهای بشردوستانه خود در این خصوص را شروع کرد. سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در زمینه جذب مشارکت ها مردمی و اجرای پروژه های مهار کرونا فعال بوده است.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اضافه کرد: ضد عفونی و گندزدایی ۲۲ هزار معبر و خیابان به مسافت ۱۰۹.۰۰۰ کیلومتر، گندزدایی وسایل نقلیه شخصی و عمومی شامل ۵۳ هزار واحد اتوبوس، تاکسی و سواری، ۴ هزار و ۵۵۰ واگن قطار شهری و بین شهری، ضدعفونی کردن اماکن عمومی شامل ۱۰۲ گرمخانه، ۵۴ زندان، ۴ هزار و ۸۳ مسجد، یک هزار و ۱۲۰ همراه سرا و ۶۵ هزار مورد سایر اماکن نیز تابحال توسط داوطلبان انجام شده است.
وی اشاره کرد: مجموع کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده به یک میلیارد و ۲۸۹ ریال رسیده است. تابحال نیز قریب به ۷۲ هزار و ۷۰۰ داوطلب هلال احمر با مشارکت هزار خانه در زمینه برگزاری فراخوان جمع آوری کمک های مردمی فعالیت نموده اند.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره بر تهیه و توزیع ۲۴۸ هزار پک و بسته بهداشتی اهدایی مردمی در میان اقشار لطمه پذیر، عنوان کرد: بعلاوه تابحال ۲۳۰ هزار بسته حمایتی و معیشتی و ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی میان خانوارهای متأثر از کرونا توزیع شده است.
نصیری با اشاره بر برگزاری ۹۵۹ کارگاه تولید ماسک و لباس سرهمی بیمارستان توسط داوطلبان خانه های هلال اظهار داشت: در این کارگاه ها یک میلیون و ۹۱۱ هزار عدد ماسک، ۱۴۸ هزار جفت دستکش و ۸۱ هزار لباس سرهمی تولید شده است.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با تاکید بر ترغیب و تشویق داوطلبان به اهدای خون، اشاره کرد: باتوجه به کمبود ذخیره خون در کشور، داوطلبان هلال احمر ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد خون اهدا کرده اند.
نصیری اشاره کرد: تابحال نیز یک هزار و ۴۵۷ مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار تحت اجرای پروژه و طرح های پیش گیری از کرونا بوده و حمایت شده اند.
وی با اشاره بر مدیریت تشکل های مردم نهاد در جذب مشارکت های مردمی، توضیح داد: با توجه به این که قسمتی از خدمات و کمک های مؤمنانه ای در موضوع کرونا، بوسیله تشکل های مردم نهادی بود که با مجوز و مدیریت سازمان داوطلبان مبادرت به جمع آوری و توزیع کمک های مردمی کردند، ۴۷ مجوز برای خیریه ها و تشکل های مردمی نهادی که متقاضی مشارکت در موضوع کرونا بودند، صادر گردیده است.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با توضیح درباره اقدامات انجام شده توسط تشکل ها و خیریه ها درباب کرونا، اظهار داشت: این مجموعه ها اقداماتی ازجمله گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن، تهیه و توزیع بسته های معیشتی برای خانوارهای لطمه دیده از کرونا و آموزش و توزیع بسته های بهداشتی در اماکن و مناطق پر خطر را انجام داده اند.

1399/05/13
11:48:11
5.0 / 5
1564
تگهای خبر: فراخوان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
sunblog