معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد:

رسانه ها در جریان انتشار كرونا در كنار مدافعان سلامت جنگیدند

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: رسانه در جریان شیوع كرونا یك اتحاد و همدلی با جامعه ایجاد كرد و پا به پای مدافعان سلامت جنگید.

رسانه ها در جریان انتشار كرونا در كنار مدافعان سلامت جنگیدند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بامداد امروز در نشست بنیاد شهید به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: امروزه جامعه خبرنگاری ما بسیار گسترده شده و از زمان و امکانات بیشتری نسبت به گذشته برخوردار می باشد. یکی از رسالت های رسانه اطلاع رسانی و آگاه رسانی است اما ما در ایران با شرایط بسیار متفاوتی در این حوزه روبرو می باشیم چون که همواره مورد هجمه های رسانه ای دشمنان خارجی قرار می گیریم.
وی اضافه کرد: امروزه در ۵ کشور دنیا اتاق خبر فارسی برای در هم شکستن فرهنگ ایرانی وجود دارد و خبرنگاران ما در داخل کشور سربازان گمنامی هستند که در حال مقابله با این جنگ نرم در حال تلاش هستند.
معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: روح الله رجایی و شهید صارمی هم همچون همین سربازان عرصه خبر هستند. اغلب مسئولین کشوری در دوره زمان خدمت خود در عرصه رسانه نقش داشتند.
خدادی با اشاره به نقش رسانه در مقابله با شیوع کرونا، تصریح کرد: باید به نقش رسانه ها در مقابل ویروس کرونا دقت کنیم چون که تمامی کسب و کارها در اثر این ویروس تعطیل شد اما خبرنگاران پا به پای پزشکان به تلاش خود ادامه دادند تا ظرفیت آنها افزایش پیدا کرد. به صورت کلی جریان رسانه توانست در جامعه یک اتحاد و همدلی ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز هم در آستانه ماه محرم هستیم و جریان رسانه در حال مقابله با هر دو گونه دوگانه سازی برای برگزاری مراسم های عزاداری است. رسانه در مبحث کرونا آزمون بزرگی را پس داد و خوشبختانه در این حوزه سربلند است.
معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ما در انتقال و نشر فرهنگ شهدا غفلت اساسی داریم، این در شرایطی است که منافع جمهوری اسلامی در گرو ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. خدادی ضمن تبریک روز خبرنگار عنوان کرد: از تمامی کسانی که در کسوت اطلاع رسانی در حال تلاش هستند تشکر می کنم چون که جریان رسانه یک جریان گمنام است که در پست تحریریه، رادیو و تلویزیون در حال فعالیت است و خبرنگاران سربازان گمنام این عرصه هستند.

1399/05/17
12:46:37
5.0 / 5
1402
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog