حضور مجازی رئیس جمهوری در دانشگاه تهران به مناسبت سال تحصیلی جدید

بلاگ سان: رئیس دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه دكتر حسن روحانی برای اجرای مراسم آغازین سال تحصیلی جدید دانشگاه ها به صورت مجازی در دانشگاه تهران حضور پیدا می كند.

حضور مجازی رئیس جمهوری در دانشگاه تهران به مناسبت سال تحصیلی جدید
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، محمود نیلی احمد آباد در بیست و هشتمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است، درباب برنامه آموزشی ترم جدید دانشگاه تهران اظهار نمود: ما تجربه ترم قبل را به صورت مجازی داشته ایم و امیدواریم ترم تحصیلی جدید را با تجربه بیشتری برگزار نماییم.
وی ادامه اشاره کرد: در دو دوره ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی نظام پایدار مدیریتی در سطح دانشگاه ها و معاونین داشتیم که موجب شد دانشگاه ها با بهره گیری از خرد جمعی سیاست های لازم را پیاده سازی کنند. بااینکه حضور غیرثابت وزیر در سطح وزارت بود که موجب شد دانشگاه ها با بهره گیری از خرد جمعی خیلی از چالش ها را رفع کنند.
رئیس دانشگاه تهران اشاره کرد: ما دانشگاه ها با همفکری مشکلات را به حداقل رساندیم و سیاست های آینده را پایه گذاری کردیم. سیاست ها در آموزش عالی طولانی مدت است و چند دوره بعد اثر خودرا نشان میدهد. تجربه ای که در این ۸ سال بدست آمده مدون شده و در اختیار آیندگان قرار می گیرد. دانشگاه ها در این دوره بسیار در دانشگاه های نسل سه و چهار قرار گرفتند و کشور اثر آنرا در طولانی مدت خواهد دید.
بگفته وی، موضوعات آموزشی، دانشجویی، هر لحظه ممکنست به سبب بیماری کرونا اتفاقی بیفتد و شرایط دانشگاه تغییر کند. بدین سبب نیاز است دانشگاه ها آمادگی ۱۰۰ درصد داشته باشند بااینکه سیستم مجازی همیشه در کنار ما خواهد بود.
رئیس دانشگاه تهران به نیاز بودجه ای دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه ها نیاز به بودجه دارند و همه دانشگاه ها در کمی بودجه به سر می برند در صورتیکه به سبب مجازی شدن کلاس ها همه تصور می کنند که هزینه آنها کم شده است. در صورتیکه فقط شاید در تغذیه کاهش هزینه داشته ایم و سال قبل موضوع تغذیه با کمک دولت امکان پذیر شد.
وی افزود: همه دانشگاه ها هزینه زیادی برای زیر ساخت های اینترنتی اجرای کلاس ها داشته اند.
نیلی در آخر با اعلان اینکه ما چند مرحله ورودی به دانشگاه خواهیم داشت، اظهار داشت: ۱۵ شهریور زمان بازگشایی دانشگاه ها اعلام شده و ما ورود دانشجویان دکتری را در یک مرحله خواهیم داشت و شروع سال تحصیلی در چند مرحله است.
منبع:

1399/06/14
10:46:07
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: برنامه , سیستم , مراسم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
sunblog