معاون برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده:

دولت وعده سهم ۳۰ درصدی زنان در پست های مدیریتی را اجرا نماید

معاون برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور اظهار داشت: هنوز با وعده دولت در خصوص سهم 30 درصدی زنان در پست های مدیریتی فاصله داریم كه امیدواریم در سال آخر دولت دوازدهم این وعده عملی شود.

دولت وعده سهم ۳۰ درصدی زنان در پست های مدیریتی را اجرا نماید

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، زهرا جواهریان معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور بامداد امروز در نشست خبری هفته دولت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سه ساله معاونت زنان اظهار داشت: یکی از اقدامات این معاونت، ثبت سامانه رصد و فاکتورهای عدالت جنسیتی در هفته دولت بود که دستگاه های موظف در این عرصه می توانند به تولید شاخص ها پرداخته و اطلاعات خودرا در این سامانه ثبت کنند. هم اکنون نیز ۳۱ استان کشور به این سامانه متصل هستند.
وی درباب حضور بانوان در بدنه دولت اظهار داشت: در ابتدای دولت دوازدهم میزان مدیران زن در دولت ۱۳.۶ درصد بود اما این رقم هم اکنون افزایش یافته و ۱۸ معاون استاندار و ۴ سفیر زن داریم. البته این رقم کافی نیست و هنوز با وعده ۳۰ درصدی حضور زنان در بدنه دولت فاصله داریم که امیدواریم در سال آخر دولت دوازدهم این وعده عملی شود.
جواهریان اشاره کرد: در ارتباط با ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه، درباب سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده نیز این سند در ۳۱ استان تصویب شده و اطلس وضعیت زنان نیز انتشار یافته است.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان ریاست جمهوری درباره اقدامات این معاونت درباب تحکیم خانواده گفت: تصویب فاکتورهای خانواده با کمک هر سه قوه همچون اقداماتی است که انجام شده و این شاخص ها در مرحله تهیه شناسنامه هستند. برنامه های آموزش قبل، حین و بعد از ازدواج، اجرای طرح گفتگوی ملی خانواده، طرح سفیران خانواده و آموزش ۱۵۰ دانشجو در کانون های فرهنگی کشور همچون دیگر اقدامات ما در حوزه خانواده بوده است.
وی اضافه کرد: در زمینه توان افزایی دختران نیز پیشرفت های خیلی خوبی داشتیم و موفق به آموزش ۷۰ هزار معلم برای آموزش کلاس های ورزش که برای دختران تعطیل شده بود، شدیم.
جواهریان درباب اقتصاد مقاومتی توضیح داد: برای ۶ هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار اشتغال زایی و کارآفرینی ایجاد کردیم و از زنجیره تولید تا توزیع کالا مورد حمایت قرار گرفتند. بعلاوه ۳۸ هزار وام به زنان سرپرست خانوار داده شده که این رقم می تواند به ۸۰ هزار وام افزایش یابد. این وام های پشتیبانی از اشتغال با همکاری ۷ بانک کشور پرداخت شده است.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان ریاست جمهوری در حوزه پیش گیری از لطمه های اجتماعی عنوان کرد: یکی از گروه های هدف ما در پیش گیری از لطمه های اجتماعی زنان سرپرست خانوار ساکن در سکونتگاه های غیر رسمی بودند که ۵ هزار و ۷۰۰ نفر از این افراد وارد چرخه بازار و اشتغال شده اند. آزادسازی مادران زندانی با این شعار که زندان جای مادران نیست، در قابل کمپین ارمغان اجرا شده و برخی از زنان جرایم غیرعمد نیز آزاده شده اند.
وی با اشاره به لایحه های تدوین شده از طرف معاونت زنان افزود: مجموعاً ۱۰ لایحه از طرف معاونت زنان به دولت و مجلس ارسال شده که لایحه پشتیبانی از کودکان، لایحه تامین امنیت زنان در مقابل خشونت و غیره همچون این موارد بوده اند. لایحه تامین امنیت زنان نیز در کمیسیون اصلی دولت و در حال درنوردیدن مراحل خود است و به زودی به مجلس خواهد رفت.

1399/06/19
12:52:58
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: برنامه , دستگاه , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog