مخالفت كمیسیون آموزش با تمدید برگزاری كنكور نظام قدیم

بلاگ سان: سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت كه طبق توضیحات رئیس سازمان سنجش، كمیسیون با تمدید كنكور نظام قدیم موافقت نكرد؛ پس از سال آینده سوالات جداگانه ای برای نظام قدیم برای شركت در كنكور طراحی نخواهد شد.

مخالفت كمیسیون آموزش با تمدید برگزاری كنكور نظام قدیم
احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: این جلسه با حضور رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور جهت بررسی موضوع تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم اجرا شد. رئیس سازمان سنجش این توضیح را داد که خیلی از متقاضیان کسانی هستند که در چند سال قبل در کنکور شرکت کرده و اگر قرار باشد سال آینده هم سوالات جداگانه ای برای نظام قدیم طراحی شود از اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جا می مانیم و باید باردیگر سوال طرح نماییم.
وی ادامه داد: رئیس سازمان سنجش این توضیح را داد که متقاضیان کنکور نظام قدیم ۸۰ هزار نفر بوده که ۶۰ هزار نفر آنها برای رشته علوم تجربی هستند. پس درخواست شد از کمیسیون که با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافقت نشود چون چند سال به آنها فرصت داده شده است. کمیسیون با این توضیحات موافقت نمود که کنکور نظام قدیم تمدید نشده و کسانی که متقاضی شرکت در کنکور هستند به شیوه دیگر عمل کنند. مثلا کنکور نظام جدید را شرکت نمایند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همین طور اظهار داشت: در این نشست موضوع حذف ارشد فراگیر پیام نور هم عنوان شد. پیشنهاد دادند که شرط معدل در استان های خالی مد نظر باشد که مورد موافقت قرار نگرفت. با توجه به این که سازمان بازرسی به این مساله ایراد گرفته خواسته شد که مشکل را با سازمان بازرسی حل کنند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی موضوع نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس اظهار داشت: در این زمینه معاون وزیر بهداشت به سوالات نمایندگان پاسخ داد. اول اینکه طبق توضیحات ارائه شده بازگشایی به دستور ستاد مبارزه با کرونا بوده و پروتکل های سختگیرانه هم اعلام شده است. حرف اعضای کمیسیون این بود که خطراتی متوجه دانش آموزان به خصوص در مدارس پر جمعیت و خدمات مدارس وجود دارد. اینکه فوتی هایی زیر ۱۸ سال در طول این مدت گزارش شده که نگرانی به وجود می آورد.
وی ادامه داد: ما تاکید کردیم حفظ سلامت و جان دانش آموزان اولویت دارد. بسیاری از مدارس پروتکل ها را رعایت نکرده و حتی دانش آموزان ماسک ندارند. از جانب دیگر سه میلیون دانش آموز دسترسی به سامانه شاد نداشته و اینها همه مغایر با عدالت آموزشی است. باتوجه به وجود تمامی این ابهامات قرار شد جلسات دیگری با سایر مسئولان جهت بررسی نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس اجرا شود. ما همچنان نظارت خودرا در این مساله ادامه خواهیم داد.1399/06/24
23:17:08
5.0 / 5
964
تگهای خبر: شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
sunblog