مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اعلام كرد

جزئیات نحوه آموزش در سال تحصیلی جدید

بلاگ سان: مدیركل امور آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی جزئیات وضعیت آموزشی دانشگاه در سال تحصیلی جدید را تشریح نمود.

جزئیات نحوه آموزش در سال تحصیلی جدید
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سید عبدالصمد طباطبایی نژاد با تاکید بر این که حفظ جان دانشجویان اولویت اول دانشگاه است، اظهار داشت: طبیعتا در شرایطی که با شیوع گسترده کرونا روبه رو هستیم، رویکرد دانشگاه ارائه آموزش های مجازی خصوصا در دروس نظریه برای تمام مقاطع دانشجویی است.‎ البته نیمسال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه برای دانشجویانی که در دانشگاه حضور دارند، شروع شده است.
وی از تاخیر احتمالی آغاز آموزش مجازی و یا حضوری دروس در بعضی رشته ها آگاهی داد و اضافه کرد: ممکنست در بعضی رشته ها شروع کلاس ها به صورت مجازی و یا حضوری تا بازه یک هفته ای نیز به تاخیر بیفتد.
مدیرکل امور آموزشی دانشگاه ‎در مورد دانشجویان جدیدالورود نیز توضیح داد: اطلاع رسانی درباره دانشجویان جدیدالورود نیز در هفته های آتی بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور، معرفی نمره تراز و در ادامه انتخاب دانشجو و ثبت نام صورت خواهد گرفت.
اعلام نتایج پذیرفته شدگان طی شش تا هفت هفته آینده
‎دکتر طباطبایی نژاد با بیان این که نتایج نهایی پذیرفته شدگان جدید دانشگاه طی شش تا هفت هفته آینده اعلام خواهد شد، اشاره کرد: باتوجه به شرایط شیوع پاندمی کووید ۱۹ نمی توان برای دوماه آینده برنامه ریزی دقیقی کرد.
‎وی با اشاره به این که بعد از اعلام نتایج، ثبت نام ها به صورت آنلاین صورت خواهد گرفت، اشاره کرد: بعد از اعلام نتایج، نحوه شرایط حضور فیزیکی دانشجویان از طرف دانشگاه به صورت رسمی اعلام خواهد شد. البته ثبت نام اولیه دانشجویان اساسا به صورت اینترنتی صورت خواهد گرفت.
‎دکتر طباطبایی نژاد با بیان این که آموزش های مجازی جایگزین آموزش های نظریه دانشجویان خواهد شد اظهار داشت: این مساله یکی از مصوبات شورای آموزشی دانشجویان دانشگاه است.
ضرورت حضور رزیدنت ها و اینترن ها در بخش های مختلف درمانی
‎وی از لزوم حضور رزیدنت ها و اینترن ها در بخش های مختلف درمانی آگاهی داد و اظهار داشت: بعضی از دروس عملی نیز در صورت امکان به صورت مجازی برگزار می شود.
‎مدیرکل امور آموزشی دانشگاه ارائه دروس به صورت فیلم را یکی دیگر از راهکارهای موثر در آموزش ذکر کرد و اضافه کرد: باید تا جایی که ممکنست با کمک روشهای مختلف ترددهای غیرضروری و حضور دانشجویان حذف شود و حضور دانشجویان به زمان محدودتری کم شود.
دکتر طباطبایی نژاد درباره اسکان دانشجویان خوابگاهی نیز اظهار نمود: حضور دانشجویان طبق گروه بندی در خوابگاه ها با کمترین حجم و بیشترین بازدهی انجام می شود.
نحوه حضور دانشجویان کارآموزی و کارورزی و استیجرها
وی درباره دانشجویانی که هم اکنون در مقاطع کارآموزی و کارورزی در مقطع پایه کارشناسی تحصیل می کنند نیز اظهار داشت: در شورای آموزش دانشجویان به دانشکده ها این اختیار داده شده تا زمان برگزاری دوره ها با حفظ ساعات درسی، ترددها کم شود و همانند دروس عملی نیز ساعت کلی فعالیت ها حفظ تا مسایل ایمنی و مراقبتهای بهداشتی در بالاترین سطح صورت گیرد.
دکتر طباطبایی نژاد تصریح کرد: امکان کوتاه کردن دروس کارآموزی و کارورزی با صلاحدید دانشگاه و دانشکده با حفظ ساعات درسی و عملی وجود دارد.
وی با اعلان اینکه حضور دانشجویان استیجرها در بیمارستانها و مراکز درمانی امری لازم است اشاره کرد: در مورد این دانشجویان هم کوتاه تر شدن زمان حضور هیچ منعی ندارد و این افراد می توانند خدمات را در ساعات کمتری در بخشها عرضه کنند.
وی بر لزوم حضور دانشجویان در بخش های کارآموزی پزشکی اصرار کرد و اظهار داشت: در مورد انترن ها، رزیدنت ها و دستیاران با توجه به این که این گروه خدمات درمانی ارائه می دهند لازم است در بیمارستان ها حضور کامل داشته باشند.
نزدیک به یک سوم تا ۴۰ درصد دانشجویان نیازمند حضور در مراکز درمانی
وی اشاره کرد: حدودا نزدیک به یک سوم تا ۴۰ درصد دانشجویان نیازمند حضور در مراکز درمانی هستند و در مجموع در مورد ۳۰ تا ۴۰ درصد دانشجویان باید برنامه ریزی ها به شکلی صورت گیرد تا حضور همزمان دانشجویان به حداقل برسد. باید به عددی برسیم که این حجم از ترددها و حضور در توان خوابگاه ها و دانشکده ها باشد.
وی با بیان این که در ترم جدید یک سوم دروس به صورت حضوری برگزار می شود، توضیح داد: در این ترم دروس بصورت تعاملی( ارتباط استاد و دانشجو) ارائه و تمامی برنامه های آموزشی ضمن توجه به ظرفیت خوابگاه ها توزیع می شود.
دکتر طباطبایی نژاد در آخر با اشاره به ارتقای چشم گیر آموزش های دانشگاه در مقایسه با ترم گذشته ابراز امیدواری کرد: پیش بینی می شود در ترم پیش رو خدمات مناسب تری در حوزه ارزشیابی آموزش ارائه شود.
منبع:

1399/06/25
12:36:05
5.0 / 5
1180
تگهای خبر: برنامه , رمان , فیلم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog