برای اولین بار در كشور؛

دانشجویان مقطع كارشناسی دانشگاه های آزاد اراك و ساوه بورسیه می شوند

به گزارش بلاگ سان مركزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی و واحد اراك اظهار داشت: برای اولین بار در كشور، دانشجویان مقطع كارشناسی در اراك و ساوه بورسیه تحصیلی می شوند.

دانشجویان مقطع كارشناسی دانشگاه های آزاد اراك و ساوه بورسیه می شوند
حسین کلانتری روز سه شنبه ۲۵ شهریور، در نشست با اصحاب رسانه اظهار نمود: بورسیه تحصیلی در اراک و ساوه در مقطع کارشناسی برای نخستین بار در کشور در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی مطرح شده که طبق این بورسیه بعد از برگزاری آزمون، پنج درصد دانشجویان به صورت ۱۰۰ درصد بورسیه می شوند، همین طور برای ۲۰ درصد دانشجویان ۲۵ درصد هزینه بورسیه و برای ۷۵ درصد دانشجویان ۱۰ درصد هزینه بورسیه پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: این آزمون شامل ۶۰ سوال (۳۰ سوال عمومی و استعداد درخشان و ۳۰ سوال تخصصی) است و ثبت نام در این آزمون تا ۱۰ مرداد ادامه دارد. آزمون روز جمعه ۱۱ مهرماه برگزار می شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک اظهار داشت: مصاحبه علمی در ایام ۱۳ و ۱۴ مهر و اعلام نهایی پذیرفته شدگان در ۲۰ مهرماه صورت خواهد گرفت.
کلانتری افزود: بودجه دانشگاه آزاد امسال دو برابر سال قبل و بیش از ۲۹۸ میلیارد تومان بوده که ۱۶۱ میلیارد آن از درآمد شهریه ای و مابقی از سایر منابع تامین می شود و قرار نیست هزینه این بورسیه از شهریه دانشجوها تامین گردد.
وی افزود: تمامی رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد استان به استثنای رشته حقوق، روانشناسی، تربیت بدنی، حسابداری و مدیریت می توانند در این بورسیه شرکت نمایند. برآورد برای پذیرش دانشجو در این طرح حدود پنج هزار نفر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک اظهار داشت: هم اکنون ۲۶ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی استان در حال تحصیل هستند که ۱۰ هزار ۸۰۰ دانشجو در اراک و حدود چهار هزار دانشجو در واحدهای سما هستند و مابقی در واحدها و مراکز استان تحصیل می کنند.
کلانتری بیان کرد: با توجه به این که در سال حدود چهار هزار دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند حداقل سالانه باید هفت هزار دانشجوی جدیدالورود ثبت نام کنند که تا شب گذشته سه هزار ثبت نام جدید انجام شده و در مجموع پنج هزار نفر ثبت نام کرده اند.
وی درباب تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت اظهار داشت: در امتداد این تقویت، هم اکنون ۳۰۰ دانشجو وارد صنعت شده اند، همین طور برای ۷۰ نفر از اساتید نیز میز کار صنعت تعریف شده است.
کلانتری افزود: از دیگر اقدامات دانشگاه تعریف سه دانشکده موضوعی در شاخه های هنر و معماری، کارآفرینی و فرهنگ ارتباطات و مهارت های اجتماعی است که دو شاخه در پروسه تصویب قرار دارد.
منبع:

1399/06/26
11:15:44
5.0 / 5
1082
تگهای خبر: اساتید , رسانه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog