معاون آموزشی وزیر بهداشت خبرداد

۲۰ دانشگاه علوم پزشكی كشور دانشجوی خارجی جذب می كنند

بلاگ سان: معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از پذیرش دانشجویان خارجی در 20 دانشگاه علوم پزشكی كشور خبرداد.

۲۰ دانشگاه علوم پزشكی كشور دانشجوی خارجی جذب می كنند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، علی اکبر حق دوست روز در جریان سفر یک روزه به سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتشار کرونا محدودیت هایی در جذب دانشجوی خارجی ایجاد کرد ولی زیرساختهای مطلوب دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای جذب این افراد مهیا است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه های علوم پزشکی در کشور با تلاش فراوان در این حوزه ادامه مسیر می دهند، اظهار داشت: تحصیل ۱۱۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نمونه ای از کیفیت آموزش و جذابیت در دانشگاه های کشور لازم برای جذب دانشجوی خارجی است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اثرات انتشار کرونا در مباحث آموزشی این وزارتخانه اشاره و تصریح کرد: انتشار کرونا کلاس های نظریه آموزشهای پزشکی را تعطیل کرد اما آموزش های بیمارستانی در کشور نه فقط کاهش نداشت بلکه در عمده بخش های تخصصی افزایش یافت.
حق دوست افزود: به علت افزایش بیماران مراجعه کننده که در جریان آن دانشجویان باید در راه ارائه خدمت به آنان توانمند می شدند، خدمات نه فقط کاهش نیافت بلکه با افزایش همراه بود.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: از طرفی، فشار کار بر دستیاران و اعضای هیات علمی بالینی افزون تر از گذشته شد و دانشکده های تخصصی نیز به خوبی با استفاده از فضای مجازی برای ارتقای کیفیت و کمیت آموزشها ورود کردند.
وی خاطرنشان کرد: تغییر چندانی در پذیرش دانشجویان رشته های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ حاصل نشد ولی پذیرش دانشجو بیشتر به ترم بهاره و در ورودی بهمن برنامه ریزی شده است.
حق دوست رشد آموزش بوسیله دانشگاه های علوم پزشکی کشور را مطلوب دانست و بیان نمود: اعتقاد داریم این مساله جای کاری بیشتری دارد و باید توسعه یابد.
وی اظهار داشت: خیلی از افراد ساکن در خارج از کشور به علت زیرساختهای قابل قبول در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، برای خیلی از خدمات به ایران می آیند.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: انتشار کرونا توانمندی بخش درمانی کشور را نمایان کرد و در کنار ارائه خدمات توسعه یافته و راهبری، توسعه علوم و آموزش های علوم پزشکی نیز در کشور باید مدنظر باشد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از دانشگاه های خوشنام و چابک و فعال کشور است که در زمینه های مختلف دستاوردهای مطلوبی داشته است.
به گزارش مفدا، در مسافرت حق دوست معاون وزیر بهداشت و درمان، سه طرح مرکز آزمون الکترونیک با استانداردهای بین المللی برگزاری آزمون، کلینیک آموزشی- درمانی توانبخشی سالمندی و گام نهایی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان راه اندازی شد.
منبع:

1399/07/03
22:08:07
5.0 / 5
919
تگهای خبر: برنامه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog