بیانیه مشترك خانواده های شهدا در پشتیبانی از حجاب

تعدادی از خانواده های شهدا در واكنش به مطرح شدن مبحث حجاب اجباری، در پشتیبانی از حجاب اطلاعیه ای صادر كردند.

بیانیه مشترك خانواده های شهدا در پشتیبانی از حجاب
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، تعدادی از خانواده های شهدا در واکنش به مطرح شدن اخیر مبحث حجاب الزامی بخصوص در رسانه ملی و صدا و سیما، در پشتیبانی از حجاب اطلاعیه ای صادر کردند. متن این بیانیه به شرح زیر است: «آنچه بنده را حسّاس می کند، این است که ناگهان شما می بینید از دهان یک گروهی از افرادی که جزو خواص محسوب می شوند، مساله ی «حجاب اجباری» مطرح می شود؛ معنایش این است که یک عدّه ای نادانسته - حالا من می گویم نادانسته؛ ان شاءالله نادانسته است- همان خطّی را دنبال می کنند که دشمن با آن همه خرج نتوانسته است آن خط را در کشور به نتیجه برساند؛ همان خط را دارند دنبال می کنند؛ در میان اینها روزنامه نگار هست، در میان اینها روشنفکرنما هست، در میان اینها آخوند و معمّم هست. می گویند: «امام که فرمودند باید زن ها باحجاب باشند، همه زن ها را نگفتند»! حرف بی خود! ما بودیم آن وقت، ما خبر داریم؛ چطور این جور است؟ امام در مقابل یک منکر واضحی که به وسیله ی پهلوی و دنباله های پهلوی در کشور به وجود آمده بود، مثل کوه ایستاد، گفت باید حجاب وجود داشته باشد. (رهبر معظم انقلاب)

در سالهای گذشته جریانی در خارج از کشور به سرکردگی عناصر معلوم الحالی که سرپنجه های مشخصی در داخل کشور دارند پروژه ای تحت عنوان حجاب اختیاری کلید زدند که کار ویژه آن "کاهش ضریب ایدئولوژیک نظام و برهم زدن تعادل میان ارزش ها و هنجارهای جامعه"
با هدف "ایجاد دودستگی و تضعیف ثبات سیاسی و اجتماعی" بوده است.

حمایت های مالی و رسانه ای نظام سلطه از این جریان که عهده دار بخشی از کلان پروژه جریان نفوذ است اخیراً شتاب قابل توجهی به خود گرفته و بعضی از عناصر آنکه سال ها همراه و همزاد این انقلاب بوده اند، اما در مقابل آن عمل کرده اند سر از لاک و پوشش خود بیرون آورده و با عرضه آمار و ارقام دروغین و قلب واقعیت حجاب را عامل دوقطبی در جامعه معرفی کرده اند.

عناصر مشعشع برجسته این جریان در دو قطبی کردن موضوعات مختلف همچون جنگ_صلح، انتخابات آزاد_تشریفاتی، تعامل_تقابل با دنیا و… و. برای جریان اصیل انقلابی امری واضح و مبرهن است؛ همان هایی که نام حاج قاسم سلیمانی را باعث ایجاد دوقطبی عقلانیت_انقلابی گری معرفی کرده اند و برای حجاب به دنبال رفراندوم بوده اند و هر از گاهی هم غائله هایی همچون ورود زنان به ورزشگاه ها و دوچرخه سواری زنان و زیست شبانه و… را آفریده اند که جملگی بر خلاف نظرات مراجع عظام تقلید، شرع و قانون اساسی بوده است.
آخرین دستاورد این جماعت، فهم التقاطی و ناقص از مفهوم عدالت است که متأسفانه با برداشت های مارکسیستی از آن پایبندی به ارزش ها را سبب ایجاد تنش در جامعه می پندارند.


این طیف مصداق بارز آیه شریفه «مؤمن بِالبَعض ونُکفِرُبالبَعض» هستند که در وصف منافقین نازل شده است.
منافقینی که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر هم مصداق آیه شریفه «الْمُنَافِقُونَ وَالْمُنَافِقَاتُ بَعْضُهُم مِّن بَعْضٍ یأْمُرُونَ بِالْمُنکرِ وَینْهَوْنَ عَنِ الْمَعْرُوفِ» هستند که هدف اصلی شان جابجایی خطوط قرمز است.
خانواده های شهدا و جریان انقلابی با رصد دقیق و هوشمندانه این جماعت معلوم الحال اجازه نخواهند داد که این جماعت به اهداف شوم خود برسند و هم راستا با آرمان و پیام شهیدان؛ و امام شهیدان؛ دوشادوش تمام رزمندگان جبهه های حق ضد باطل، خصوصاً جبهه فرهنگی و جنگ نرم، در خط اسلام و راه انقلاب نبردی جانانه خواهند داشت و به حرمت قطرات خون سرخ شهید، و نفس های آخرش در آن لحظات مقدس بذلوا مهجهم دون الحسین، دست از امر به معروف و نهی از منکر در راه حسین، نخواهند کشید.

ما خانواده های شهدایی که خون داده ایم … فرزند داده ایم… نخواهیم گذاشت که ارزش هایی اسلامی و ازجمله حجاب که از مهمترین منظومه های فکری امام خمینی (ره)؛ بنیانگذار کبیر انقلاب و شهیدان است، سرنوشتی اینگونه داشته باشد.

چون که جمهوری اسلامی حرم است. اگر این حرم ماند، دیگر حرم ها می مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی.

ماملت شهادتیم؛ ماملت امام حسینیم

نسال الله من المنازل الشهدا»


منبع:

1399/07/15
23:01:08
5.0 / 5
984
تگهای خبر: رسانه , رمان , روزنامه , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
sunblog