در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

راه اندازی سامانه پاكاریم برای ساماندهی نیروهای جهادی

به گزارش بلاگ سان دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) اظهار داشت: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور جوانان و نیروهای جهادی برای مقابله با كرونا، سامانه پاكاریم مخصوص ثبت نام نیروهای داوطلب به راه افتاده است.

راه اندازی سامانه پاكاریم برای ساماندهی نیروهای جهادی

مهدی مسکنی دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در گفت و گو با خبرنگار مهر، از راه اندازی سامانه ای برای ساماندهی نیروهای جهادی برای مبارزه با کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع شیوع کرونا، قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در کنار سایر مردم به فعالیت پرداخت و در این مرحله نیز بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور جوانان و نیروهای جهادی برای مقابله با کرونا، سامانه «پاکاریم» به راه افتاده است.
وی اضافه کرد: سامانه «پاکاریم» مخصوص ثبت نام نیروهای داوطلب برای فعالیت در عرصه های مختلف است و تنها طی چند روز اخیر نیز ۳۴ هزار نیرو برای کارهای داوطلبانه و اقدامات مردمی ثبت نام کرده اند.
رئیس قرارگاه جهادی امام رضا (ع) اشاره کرد: بعضی از این نیروها در زمینه رشته های پزشکی و بعنوان نیروهای کمک پرستار و داوطلب ساماندهی خواهند شد و در سراسر کشور با بیان نیاز هر کدام از مراکز درمانی و بیمارستانی، فراخوان حضور این افراد برای کمک به کادر درمان داده می شود. قسمت دیگری از داوطلبان ثبت نامی در این سامانه نیز برای حضور در محله های لطمه پذیر و کمک به اقشار بعنوان حامی محله فعالیت خواهند کرد. شماری از داوطلبان نیز در کارهای تعدادی از جمله ضدعفونی کردن معابر، اماکن یا منازل افراد مبتلا به کرونا فعال خواهند بود.مسکنی اضافه کرد: این سامانه بعد از جمع بندی و جلسات با مسئولان استانها، مناطق و تعدادی از اعضای کادر درمان راه اندازی شده و امیدواریم بتوانیم در زمینه مقابله با کرونا موفق عمل نماییم.
وی درباب طرح «بلوک بندی برای کمک به اقشار لطمه پذیر» نیز عنوان کرد: بر طبق این طرح، سامانه «سایر» برای ساماندهی و ثبت اطلاعات نیازمندان سراسر کشور راه اندازی شده و ۲۳۰ هزار مجموعه خیریه نیز اطلاعات خود در زمینه کمک های مردمی را به اشتراک می گذارند. در این راستا خانواده های نیازمند رهگیری شده و برمبنای اطلاعات ثبت شده آنها در این سامانه، از کمک های معیشتی برخوردار می شوند.رئیس قرارگاه جهادی امام رضا (ع) بیان کرد: این سامانه از موازی کاری جلوگیری می کند و هنگامی که یک خانواده نیازمند از یک گروه جهادی و خیریه کمکی دریافت کند، مشخص شده در نتیجه به تمامی خانواده ها به صورت منظم کمک اعطا می شود.
مسکنی درباب رسیدگی به نیازمندان نیز عنوان کرد: قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در یک طرح ساماندهی جدید مقرر است بسته های معیشتی و بهداشتی میان نیازمندان و اقشار کم برخوردار توزیع کند. در همین راستا نیز به تمامی افراد تحت حمایت قرارگاه امام رضا یعنی به ۴۰۰ هزار نفر بسته های معیشتی و بهداشتی اعطا خواهد شد.
وی در آخر تاکید کرد: هموطنان می توانند با مراجعه به سایت www.pakarim.com نسبت به ثبت نام خود بعنوان نیروی داوطلب در میدان مبارزه با کرونا اقدام نمایند.


منبع:

1399/08/07
23:30:53
5.0 / 5
819
تگهای خبر: جوانان , رمان , سایت , فراخوان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
sunblog