در كره جنوبی؛

دانشجویان پزشكی، شركت در آزمون دریافت مجوز را بایكوت كردند

بلاگ سان: تعداد زیادی از دانشجویان رشته پزشكی در كره جنوبی به سبب اعتراض به تغییر برنامه های برگزاری آزمون دریافت مجوز پزشكی، از شركت در این آزمون خودداری كردند.

دانشجویان پزشكی، شركت در آزمون دریافت مجوز را بایكوت كردند
به گزارش بلاگ سان به نقل از یودبلیونیوز، کره جنوبی از کمبود پزشکان جدید در سال آتی گرفتار نگرانی و ترس شده است. چونکه حدود ۸۶ درصد از دانشجویان واجد شرایط رشته پزشکی از شرکت در آزمون دریافت مجوز پزشکی خودداری کردند. برگزاری این آزمون که به صورت دولتی برگزار می شود، چند روز پیش در تاریخ ۱۰ نوامبر به پایان رسید.
تشکلات پزشکی کره جنوبی می گویند که بیش از ۲هزار و ۷۰۰ دانشجو از میان ۳ هزار و ۱۷۲ دانشجوی سال آخری، در آزمون های مهارتی عملی که از ۸ سپتامبر به مدت دو ماه برگزار شد، شرکت نکردند.
دانشجویان در ماه آگوست سال جاری در اعتراض به برنامه های اصلاح نیروی کار در پزشکی توسط دولت، از ارائه درخواست مجوز و نظام پزشکی خودداری کردند.
این دانشجویان پس از آن که مقامات بهداشتی یک هفته برگزاری امتحان را به تعویق انداختند و زمان ثبت نام را تمدید کردند، شرکت در امتحان را در اعتراض به این تغییرات تحریم کردند.
با این اوصاف، عدم حضور بیشتر داوطلبان واجد شرایط جهت شرکت در این آزمون سالانه، این نگرانی را در دولت کره جنوبی به وجود آورده که سال دیگر با کمبود نیروی پزشکی همچون کارآموزان در بیمارستان های دولتی، کلینیک های بهداشتی و مراکز نظامی مواجه شوند.
منبع:

1399/08/28
13:36:51
5.0 / 5
579
تگهای خبر: برنامه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog