در نشست كودك و رفتار سالم ؛

روش تربیت و مواجهه صحیح در قبال رفتارهای كودكان بررسی گردید

در نخستین جلسه نشست برخط كودك و رفتار سالم راه و روش درست تربیت و مواجهه صحیح در قبال رفتارهای كودكان با حضور یكی از اساتید روانشناسی بررسی گردید.

روش تربیت و مواجهه صحیح در قبال رفتارهای كودكان بررسی گردید

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، نصیر عابدینی بامداد چهارشنبه در نخستین جلسه نشست برخط «کودک و رفتار سالم» که به همت مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، به بیان مطالبی درباب راه و روش درست تربیت و مواجهه صحیح در قبال رفتارهای کودکان پرداخت.
روانشناس بالینی مسائل کودک و نوجوان با تاکید بر ضرورت توجه به تربیت فرزند از زمان کودکی اضافه کرد: اگر والدین دوست دارند در آینده فرزندانشان رفتارهای سالمی نشان دهند، باید از زمان کودکی به تربیت فرزندانشان اهمیت دهند؛ تربیت در سنین کودکی نیازمند تمهیداتی می باشد که والدین با مطالعه مطالب مربوط دراین زمینه می توانند کارهای تربیتی موفق تری را داشته باشند.
وی در ادامه با اعلان اینکه بر فرض عمر طبیعی انسان ها را میانگین ۸۰ سال بدانیم، ۳ سال اول زندگی بهترین زمان و طلایی ترین زمان برای تربیت یک انسان است؛ تمام روانشناسان به این مطلب اذعان دارند؛ والدین گرامی باید در این ۳ سال، تمام تلاش خودرا برای تربیت فرزندانشان داشته باشند.
عابدینی اضافه کرد: در سه سال اول زندگی یک انسان، نرون های عصبی مغز یا به عبارت دیگر سیستم های عصبی، در مغز تشکیل می شود؛ وقتی یک کودک به دنیا می آید، ذهن او کاملاً خالی و پاک است پس برمبنای دریافت های وی از طرف والدین خود، مطالب مورد نیاز مغز خودرا تغذیه می کند.
این روانشناس در ادامه با اشاره به اینکه منشأ تمام لطمه های روانی و اختلالات رفتاری و ذهنی هر فرد مانند اضطراب، سو ظن، افسردگی، وسواس و… به مطالب دریافتی وی در سه سال اول زندگی او بر می گردد، اظهار داشت: به همین دلیل، باید توجه داشت که در این زمان چه مطالبی از طرق مختلف مورد تغذیه کودکان ما قرار می گیرد.
وی تربیت فوری کودکان را امری مهم برشمرد و اضافه کرد: کودکانی که در سه سال اول زندگی خود مورد تربیت درست و صحیح از طرف والدین قرار نمی گیرند، دیگر نمی توانند تصویر درست از خود و جهان پیرامونشان داشته باشند و به اصطلاح به چنین افرادی می گویند که در «هپروت» (فضای غیر عقلانی) سیر می کنند.
عابدینی در آخر از نقش مهم و انکار ناپذیر مادران در تربیت فرزندان یادکرد و اظهار داشت: برای تربیت صحیح فرزند، نخستین گام متوجه مادر است که باید یک «دلبستگی ایمَن» برای کودک خویش فراهم سازد و این مؤلفه زمانی رخ خواهد داد که مادر در سه سال مذکور کنار فرزندش باشد؛ پس والدینی که سرکار یا دانشگاه و… می باشند، نباید انتظار رفتار سالم در سنین نوجوانی و جوانی، از کودکانشان داشته باشند.

1399/08/28
20:49:03
5.0 / 5
645
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog