در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

ارائه خدمات درمانی توسط بانوان بسیجی به خانوارهای در قرنطینه

به گزارش بلاگ سان رئیس بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: بانوان بسیجی همزمان با هفته بسیج با مراجعه به منازل بیماران کرونائی، یه ارائه خدمات ازجمله غربالگری و غیره می پرداختند.

ارائه خدمات درمانی توسط بانوان بسیجی به خانوارهای در قرنطینه

مینا بیابانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب اقدامات بسیج جامعه زنان در هفته بسیج اظهار داشت: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا محور اصلی اقدامات بسیج کمک به مشاغل لطمه دیده از قرنطینه و خانواده های نیازمند بود. به همین دلیل نیز مرحله سوم کمک های مومنانه از لحاظ تنوع خدمات، توسعه بیشتری پیدا کرد و در چندین مرحله کمک های مومنانه را انجام دادیم. توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی میان خانواده های نیازمند و در قرنطینه همچون اقدامات ما بود.
وی با ارائه آماری از اقدامات انجام شده طی سه ماه گذشته، اشاره کرد: در طول این زمان بیش از ۱۳۳ هزار بانوی جهادگر بسیجی در اجرای طرح کمک مومنانه مشارکت داشتند. در طول این زمان نیز بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بسته معیشتی و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار بسته بهداشتی میان نیازمندان توزیع شده است.
بیابانی با توضیح درباب خدمات انجام شده در زمینه بهداشتی در هفته بسیج اشاره کرد: در طرح کمک مومنانه و در امتداد طرح شهید سلیمانی، بسیجیان در گروه های مختلف بهداشتی ساماندهی شدند و با تماس با خانواده ها، برای اجرای خدمات درمانی به منازل آنها اعزام می شدند.
وی توضیح داد: این طرح به شکلی بود که بیمار ابتدا با سامانه ۴۰۳۰ تماس حاصل می کرد و بعد از ثبت اطلاعات، یک تیم پزشکی متشکل از یک پزشک، ۴ پرستار و ۱۱ بهورز با حضور نیروهای بسیج زنان برای معاینه و غربالگری اعضای خانواده به منزل آنها اعزام می شدند. در صورت نیاز به انتقال بیماران به بیمارستان، این امر با هماهنگی همکاران انجام می شد و در غیر این صورت در صورت نیاز به استراحت در نقاهتگاه ها، این افراد به این مکان ها منتقل می شدند.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: کسانی که باید در قرنطینه خانگی می ماندند نیز در صورت توانایی مالی برای خرید اقلام غذایی، این امر با کمک نیروهای بسیج انجام می شد و اقلام مورد نیاز بیماران نیازمند نیز با همت نیروهای بسیج و خیرین تهیه و توزیع می شد.
وی درباب کمک اعضای بسیج زنان به کادر درمان، اشاره کرد: برخی از اعضای بسیج با سپری کردن دوره های آموزشی مورد نیاز، در بیمارستان ها حضور می یافتند و برای کمک به مدافعان سلامت به صورت شیفت بندی مبادرت به همکاری می کردند.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور درباب تولید اقلام بهداشتی توسط اعضای این سازمان، گفت: در هفته بسیج و قبل از آن نیز موضوع تولید ماسک، شیلد، مواد ضدعفونی کننده و توزیع رایگان آنها میان نیازمندان را داشتیم که در این هفته به اوج خود رسید. تولید محتواهای فرهنگی، آموزشی و معنوی در فضای مجازی به شکل راه اندازی مسابقات، پویش ها، ادعیه و غیره بمنظور اشاعه فضای معنوی و شاد میان خانواده ها نیز توسط اعضای بسیج انجام شده است.
بیابانی در آخر اشاره کرد: تمامی این خدمات در قالب کمک مومنانه و با محوریت کمک به خانوارهای لطمه دیده از قرنطینه، کمک معیشتی و درمانی و کمک به کادر درمان همچنان نیز ادامه دارد.

1399/09/24
13:48:53
5.0 / 5
390
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رمان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog