در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

ارائه خدمات درمانی توسط بانوان بسیجی به خانوارهای در قرنطینه

ارائه خدمات درمانی توسط بانوان بسیجی به خانوارهای در قرنطینه

به گزارش بلاگ سان رئیس بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: بانوان بسیجی همزمان با هفته بسیج با مراجعه به منازل بیماران کرونائی، یه ارائه خدمات ازجمله غربالگری و غیره می پرداختند.مینا بیابانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب اقدامات بسیج جامعه زنان در هفته بسیج اظهار داشت: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا محور اصلی اقدامات بسیج کمک به مشاغل لطمه دیده از قرنطینه و خانواده های نیازمند بود. به همین دلیل نیز مرحله سوم کمک های مومنانه از لحاظ تنوع خدمات، توسعه بیشتری پیدا کرد و در چندین مرحله کمک های مومنانه را انجام دادیم. توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی میان خانواده های نیازمند و در قرنطینه همچون اقدامات ما بود.
وی با ارائه آماری از اقدامات انجام شده طی سه ماه گذشته، اشاره کرد: در طول این زمان بیش از ۱۳۳ هزار بانوی جهادگر بسیجی در اجرای طرح کمک مومنانه مشارکت داشتند. در طول این زمان نیز بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بسته معیشتی و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار بسته بهداشتی میان نیازمندان توزیع شده است.
بیابانی با توضیح درباب خدمات انجام شده در زمینه بهداشتی در هفته بسیج اشاره کرد: در طرح کمک مومنانه و در امتداد طرح شهید سلیمانی، بسیجیان در گروه های مختلف بهداشتی ساماندهی شدند و با تماس با خانواده ها، برای اجرای خدمات درمانی به منازل آنها اعزام می شدند.
وی توضیح داد: این طرح به شکلی بود که بیمار ابتدا با سامانه ۴۰۳۰ تماس حاصل می کرد و بعد از ثبت اطلاعات، یک تیم پزشکی متشکل از یک پزشک، ۴ پرستار و ۱۱ بهورز با حضور نیروهای بسیج زنان برای معاینه و غربالگری اعضای خانواده به منزل آنها اعزام می شدند. در صورت نیاز به انتقال بیماران به بیمارستان، این امر با هماهنگی همکاران انجام می شد و در غیر این صورت در صورت نیاز به استراحت در نقاهتگاه ها، این افراد به این مکان ها منتقل می شدند.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: کسانی که باید در قرنطینه خانگی می ماندند نیز در صورت توانایی مالی برای خرید اقلام غذایی، این امر با کمک نیروهای بسیج انجام می شد و اقلام مورد نیاز بیماران نیازمند نیز با همت نیروهای بسیج و خیرین تهیه و توزیع می شد.
وی درباب کمک اعضای بسیج زنان به کادر درمان، اشاره کرد: برخی از اعضای بسیج با سپری کردن دوره های آموزشی مورد نیاز، در بیمارستان ها حضور می یافتند و برای کمک به مدافعان سلامت به صورت شیفت بندی مبادرت به همکاری می کردند.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور درباب تولید اقلام بهداشتی توسط اعضای این سازمان، گفت: در هفته بسیج و قبل از آن نیز موضوع تولید ماسک، شیلد، مواد ضدعفونی کننده و توزیع رایگان آنها میان نیازمندان را داشتیم که در این هفته به اوج خود رسید. تولید محتواهای فرهنگی، آموزشی و معنوی در فضای مجازی به شکل راه اندازی مسابقات، پویش ها، ادعیه و غیره بمنظور اشاعه فضای معنوی و شاد میان خانواده ها نیز توسط اعضای بسیج انجام شده است.
بیابانی در آخر اشاره کرد: تمامی این خدمات در قالب کمک مومنانه و با محوریت کمک به خانوارهای لطمه دیده از قرنطینه، کمک معیشتی و درمانی و کمک به کادر درمان همچنان نیز ادامه دارد.

1399/09/24
13:48:53
5.0 / 5
214
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رمان , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
sunblog