در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

مشاركت بانوان بسیجی در غسل و تدفین قربانیان كرونا

به گزارش بلاگ سان رئیس بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: اعضای بسیج جامعه زنان به منظور کمک به مقابله با صدمه های ناشی از انتشار کرونا مبادرت به مشارکت در امر تدفین و تغسیل متوفیان کرونایی می کنند.

مشاركت بانوان بسیجی در غسل و تدفین قربانیان كرونا

مینا بیابانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره بر اقدامات اخیر بسیج جامعه زنان کشور برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم بسیج زنان در این ایام مشارکت در تدفین و تغسیل متوفیان کرونا بوده و همچنان هم بانوان به صورت داوطلبانه در این اقدام مشارکت میکنند. به این صورت که اعضای بسیج با حضور در غسالخانه ها و آرامستان ها امورات در ارتباط با تدفین قربانیان کرونا انجام می دهند.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور اضافه کرد: بخشی از اعضای بسیج هم بعنوان مشاوران اسلامی در سامانه ۴۰۳۰ و پایگاه های بسیج محلات حضور دارند و مبادرت به عرضه خدمات به هموطنان می کنند. این افراد در زمینه پاسخ گویی به سوالات هموطنان در زمینه ویروس کرونا و همینطور عرضه مشاوره برای کاهش چالش های خانوادگی در روزهای قرنطینه و مقابله با استرس کرونا فعالیت میکنند.
بیابانی در مورد کمک به کار درمان هم اظهار داشت: اعضای بسیج جامعه زنان در کنار حضور در بیمارستان به صورت شیفت بندی شده و کمک به کادر درمان، مبادرت به پخت و توزیع غذا و تهیه آبمیوه برای کار درمان به منظور تقویت روحی و جسمی این عزیزان می کنند.
وی با اشاره بر پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار هم خاطرنشان کرد: هم اکنون به علت شیوع کرونا خیلی از مشاغل گرفتار صدمه شده اند که در این میان زنان سرپرست خانوار بیشتر از دیگر اقشار احتیاج به حمایت نهادها دارند. بدین منظور هم طرح فدک را به منظور توسعه مشاغل خانگی راه اندازی کردیم که در این طرح مقرر است، در طول ۳ سال ۲۵۰ هزار نفر از زنان سرپرست بانوان را از مرحله آموزش، ورود به چرخه کار، تولید و فروش محصولات حمایت کرده و آنها را توانمند نماییم.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور افزود: در کنار این موارد، در روزهای اعمال محدودیت های ویروس کرونا هم جمع آوری و توزیع بسته های معیشتی میان خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار را داشته ایم. برگزاری کلاس ها و رویدادهای مختلف در پایگاه های بسیج محلات برای افزایش مهارت های آموزشی زنان و راه اندازی کسب و کارهای خانگی هم از دیگر اقدامات بسیج زنان در روزهای شیوع کرونا بوده است.


منبع:

1399/09/29
22:33:37
5.0 / 5
579
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog