معاون فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد

كاهش افت تحصیلی 80 درصد دانشجویان

به گزارش بلاگ سان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از تصویب طرح تشکیل شورای سیاستگذاری اخلاق حرفه ای دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: از زمان اجرای آیین نامه، ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر حدود ۸۰ درصد از افت تحصیلی این دانشجویان جلوگیری شده است.

كاهش افت تحصیلی 80 درصد دانشجویان
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر مجید سرسنگی در جلسه هم اندیشی استادان مشاوره فرهنگی و علمی از تدوین آیین نامه استاد مشاور فرهنگی و علمی در ذدانشگاهتهران اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه این آئین نامه مشاوران، دانشجویان را نه تنها از نظر علمی بلکه در حوزه فرهنگی هم حمایت کنند. ضمن اینکه آیین نامه استاد مشاوران دانشجویان شاهد و ایثارگر را هم تصویب کردیم که این آئین نامه ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر است و از زمانی که اجرا شده است، حدود ۸۰ درصد از افت تحصیلی این دانشجویان جلوگیری شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران درباره فعالیتهای باشگاه دانش آموزی دانشگاه تهران هم خاطرنشان کرد: اعضای باشگاه دانش آموزی با رفتن به مدارس برای دانش آموزان، پیش از ورود آنها به دانشگاه دوره برگزار می کنند و استعدادیابی هم انجام می شود.
سرسنگی در ادامه اضافه کرد: یکی از برنامه های اثرگذار در دانشگاه تهران تأسیس انجمن خانواده و دانشگاه بوده است که وظیفه ارتباط با خانواده های دانشجویان را دارد، جلسه های این انجمن کاملاً بر پایه حضور خانواده ها برگزار می گردد. در واقع هدف از راه اندازی این انجمن استفاده از ظرفیت های فکری و اندیشه خانواده ها است.
سرسنگی با اشاره به اینکه طرحی برای توانمندسازی و ارتقای شایستگی های اعضای هیأت علمی تصویب شده است، اضافه کرد: یک عضو هیأت علمی از زمانی که وارد دانشگاه می شود تا آخر مسئولیت خود می تواند در دوره های مختلفی در دو حوزه مهارت های تدریس و مهارت های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی شرکت نماید.
دکتر سرسنگی اظهار نمود: طرح تشکیل شورایعالی سیاستگذاری اخلاق حرفه ای در دانشگاه با ریاست رئیس دانشگاه در هیأت رئیسه دانشگاه تصویب شده است. به صورت کلی اگر طرح ها در دانشگاه به خوبی اجرا شوند خیلی از مشکلات در دانشگاه برطرف خواهد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های جدی خانواده ها این است که به کمالات انسانی دانشجویان در دانشگاه افزوده شود. چون که دانشگاه محلی است که بُعد علمی و اخلاقی یک دانشجو را ارتقا دهد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی باید تأثیرگذار باشند.
به قول وی، یکی از افتخارات دانشگاه ها این است که انسان های اثرگذار در جامعه و حتی دنیا تربیت کرده اند، اما به علت اینکه امروزه در دانشگاه ها فقط به موضوعات علمی پرداخته می شود و مبحث اخلاق در دانشگاه گمشده است، نامداران روزبه روز کمتر می شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، سرسنگی در انتها با عنوان اینکه برخی ها اعتقاد دارند وظیفه دانشگاه فقط آموزش و پژوهش است، اظهار داشت: استاد مشاوران علمی و فرهنگی باید به موضوعات اخلاقی توجه نمایند تا از بروز زمینه های فقر اخلاقی در دانشگاه جلوگیری شود. باید بستری فراهم گردد تا با عنایت به شرایط موجود ارتباط با دانشجویان برقرار شود. البته ایده آل بنده این است که هر دانشجو در دانشگاه یک استاد مشاور فرهنگی و علمی داشته باشد.
منبع:

1399/10/02
13:43:41
5.0 / 5
681
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog