به دلیل شیوع كرونا صورت گرفت،

افزایش انتخاب دانشگاه های محلی انگلیس از طرف دانشجویان

بلاگ سان: شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا سبب شده دانشجویان انگلیسی بیشتر از قبل دانشگاه های محلی این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند.

افزایش انتخاب دانشگاه های محلی انگلیس از طرف دانشجویان
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانش آموزان سال آخر دبیرستان های انگلیس بیش از هر زمان دیگری دانشگاه های محلی کشور خودرا برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند تا بتوانند در نزدیکی محل زندگی خود تحصیل کنند.
دلیل این امر هم نگرانی های ناشی از ادامه شیوع پاندمی "کووید-۱۹" تا سال تحصیلی آتی است.
دانش آموزان این کشور تا تاریخ ۱۵ ژانویه فرصت دارند درخواست پذیرش خود به دانشگاه ها را ارسال نمایند.
نظرسنجی " Ucas" از ۲۰هزار دانش آموزی که قصد دارند وارد دانشگاه شوند نشان میدهد که نزدیک به یک چهارم (۲۳ درصد) از آنها تمایل دارند در دانشگاهی نزدیک به محل زندگی خود تحصیل کنند.
"ماریمار آنتیپار" یکی از دانشجویان انگلیس اظهار داشت: من فقط برای صرفه جویی در هزینه و ماندن در کنار خانواده به دانشگاه های منطقه زندگی ام مراجعه کردم. من هدف از رفتن به دانشگاه را یافتن یک شغل می دانم.
البته این شرایط برای برخی دانشگاه های محلی با رتبه های سطح پایی تر مفید بوده و به آنها کمک می نماید برقرار بمانند.
این در حالی است خیلی از کارشناسان آموزش هشدار داده اند که تمرکز بر دانشگاه های محلی می تواند گزینه انتخابی جوانان را محدود کند و شاید در نهایت انتخابی درخور نیز نداشته باشند.
در این میان بعضی از دانشگاه ها مانند بیرمنگام نیز متعهد شده اند که به سبب اختلال در تحصیل در وضعیت به وجود آمده ناشی از کرونا، درخواست های دانش آموزان با نمرات پایین تر نیز برای پذیرش مورد بررسی قرار می گیرد.1399/10/16
12:11:56
0.0 / 5
292
تگهای خبر: آموزش , جوانان , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog