كدام دانشجویان دانشگاه تهران در اولویت فرصت مطالعاتی هستند؟

سازمان امور دانشجویان، شرایط و ضوابط لازم برای اعزام دانشجویان دانشگاه تهران به فرصت مطالعاتی را اعلام نمود.

كدام دانشجویان دانشگاه تهران در اولویت فرصت مطالعاتی هستند؟
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سازمان امور دانشجویان با ارسال بخشنامه ای به دانشگاه تهران درباب سهمیه های فرصت های مطالعاتی خارج از کشور، اولویت های اختصاص سهمیه به دانشجویان این دانشگاه را تعیین کرد.
بر این اساس، ورودی های سال ۱۳۹۶ در اولویت اعزام به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور هستند و این فرصت ها فقط برای گروه های تجربی و پروژه هایی که اولویت آزمایشگاهی داشته باشند و منابع تحقیقاتی آن در داخل موجود نباشد، قابل اجرا می باشد.
همچنین اتمام فرصت تحقیقاتی خارج از کشور باید متنج به نوشتن مقاله مشترک شود یا ارائه سمینار توسط دانشجو در ارتباط با دستاورد تحقیقات ۶ ماهه با حضور استاد راهنما و مدیر گروه پیش بینی شده باشد.
سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، مهلت ارائه ویزا برای خروج از کشور را ۲۸ اسفند سال ۹۹ تعیین کرده است.
دعوتنامه متقاضیان استفاده ار فرصت مطالعاتی باید فقط از دانشگاه های گروه الف( ممتاز) و گروه ب( خوب) یا موسسات وابسته به آن ( قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل دانش آموختگان) باشد. البته موارد خاص با ذکر دلیلهای توجیهی، موضوع از جانب گروه آموزشی و دانشگاه قابل بررسی است.
با توجه به افزایش نرخ ارز نسبت به ستاندن تضمین معتبر(تعهد کارمندی به تعداد سه نفر کارمند رسمی بعنوان ضامن یا ضمانت نامه بانکی یا وثیقه ملکی) باتوجه به هزینه های مصرفی اقدام صورت میگیرد.
دانشگاه تهران نیز در امتداد این بخشنامه وزارت علوم اعلام نموده است آن دسته از دانشجویان ورودی ۹۵ که در سال قبل بوسیله پردیس ها یا دانشکده ها عرضه شدند و به سبب پاندمی ویروس کرونا موفق به اعزام نشدند، در صورت داشتن سنوات مجاز تحصیلی دیگربار، در صورت داشتن سنوات مجاز تحصیلی، نسبت به ارسال درخواست خود با تائید گروه آموزشی دانشکده یا ‏واحد و موافقت اداره کل آموزش دانشگاه اقدام گردد و تا پیش از اختتام سال جاری و وجود شرایط کشور مقصد از حمایت دانشگاه همانند سال قبل برخوردار می شوند.
بر این اساس تعیین سهمیه های فرصت مطالعاتی دانشجویان ورودی ۹۶ همانند سال قبل با پردیس ها یا ‏دانشکده های دانشگاه تهران است.
همچنین برای دانشجویان فرصت مطالعاتی که در کشور محل تحقیق حضور دارند، درخواست تمدید حضور در کشور دیگر به صورت موردی بعد از دریافت درخواست دانشجو و موافقت دانشگاه مقصد و ذکر دلیلهای توجیهی و استعلام از آموزش دانشکده یا ‏واحد و اداره کل آموزش دانشگاه تهران در صورت وجود سنوات مجاز تحصیلی بدون حمایت مالی قابل انجام است.1399/10/23
20:57:52
0.0 / 5
409
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog