پرداخت شهریه دانشجویی معلولان خفیف برای نخستین بار

به گزارش بلاگ سان رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک هزینه تشویقی برای 2 هزار و 900 دانشجو تحت پوشش شاغل در دانشگاه  دولتی آگاهی داد و اظهار داشت: بعد از اختتام مهلت دو هفته ای برای تکمیل پرونده دانشجویی در سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی کشور این پرداخت صورت خواهد پذیرفت.

پرداخت شهریه دانشجویی معلولان خفیف برای نخستین بار
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، نخستین جلسه شورای دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت با حضور «وحید قبادی دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور، «محمد نفریه» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، «مجید رضازاده» رئیس مرکز فناوری اطلاعات، تحول اداری و توسعه خدمات بهزیستی، «علی همت محمودنژاد» مشاور معلولان رئیس سازمان بهزیستی کشور، «منصور اله وردی زواره» مسئول و «سهیل معینی» دبیر دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت انجام شد.
در ابتدای این مراسم درباب گزارش گیری عملکرد دستگاه های اجرائی ذی ربط، راهکارهای تامین بودجه برای اجرائی شدن قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت بررسی و رویکرد بهزیستی در پرداخت شهریه دانشجویان دارای معلولیت تبیین و تشریح شد.

پرداخت تمامی بدهی های شهریه دانشجویان تحت پوشش به دانشگاه آزاد
«مجید رضازاده» رئیس مرکز فناوری اطلاعات، تحول اداری و توسعه خدمات بهزیستی کشور از واریز شهریه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ دانشجویان تحت پوشش بهزیستی آگاهی داد و اظهار داشت: بنابر تاکید رئیس سازمان بهزیستی کشور دانشجویان تحت پوشش در رویکرد جدید با هدف شفافیت در آمار و سرعت بخشی به پرداخت شهریه ساماندهی شدند و بدهی های سالهای ۹۷ تا حالا تسویه شد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، تحول اداری و توسعه خدمات بهزیستی کشور با اشاره به راه اندازی سامانه دانشجویی از شروع امسال، اظهار داشت: تمامی شهریه ها به صورت الکترونیک پرداخت می شود و الان آمادگی داریم تا بعد از معرفی دانشگاه آزاد به سامانه متصل و مستقیماً شهریه را به دانشگاه واریز نماییم.
وی با اعلان اینکه تا حالا ۲۳ هزار و ۱۴۱ دانشجو در سامانه دانشجویی سازمان بهزیستی کشور ثبت نام کرده اند، عنوان کرد: از این تعداد ۱۸ هزار نفر اطلاعات ترمیک خودرا در سامانه بارگذاری کردند که ۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر از طرف مدیران کل استانی تایید و در دسترس ما قرار گرفته است که بعد از ارزیابی نواقصی داشته اند که از ۱۱ بهمن ماه به مدت ۲ هفته سامانه برای ویرایش و تکمیل اطلاعات بازگشایی شده است.

معلولان خفیف تا دهک ۱۰ نیز برای نخستین بار شهریه دانشجویی دریافت می کنند
در ادامه «وحید قبادی دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز شهریه دانشجویی فرزندان افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید آگاهی داد و عنوان کرد: پرداخت شهریه فارغ از دهک های درآمدی خانواده دانشجویان و فارغ از شدت معلولیت صورت گرفته است. این در صورتیکه بر طبق بودجه مصوب سازمان بهزیستی کشور برای معلولان خفیف تا دهک ۱۰ نیز برای نخستین بار پرداخت شهریه بطور کامل انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در آخر از پرداخت کمک هزینه تشویقی برای ۲ هزار و ۹۰۰ دانشجو تحت پوشش شاغل در دانشگاه دولتی در هفته های آتی آگاهی داد و تصریح کرد: بعد از اختتام مهلت دو هفته ای برای تکمیل پرونده دانشجویی در سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی کشور این پرداخت صورت خواهد پذیرفت.
منبع:

1399/11/14
23:34:51
0.0 / 5
391
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog