دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر اردبیل:

۶۰۰ معتاد متجاهر در استان اردبیل ساماندهی می شوند

به گزارش بلاگ سان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل اظهار داشت: در اردبیل 600 معتاد متجاهر شناسایی شده و علاوه بر اختصاص مکان اسکان، زمینه درمان و اشتغال این افراد فراهم می شود.

۶۰۰ معتاد متجاهر در استان اردبیل ساماندهی می شوند

بهنام بهشتی در گفت و گو با خبرنگار مهر، به افتتاح نخستین مرکز درمان و باز توانی جامع اعتیاد در استان اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: زمین احداثی این مرکز با مشارکت استانداری و بهزیستی استان اردبیل خریداری شده و شورای مبارزه با مواد مخدر نیز در جهت تجهیز و راه اندازی این مرکز ۲ میلیارد تومان مختص کرده است.
وی از همکاری و مساعدت سایر دستگاه های اجرائی برای تجهیز و تکمیل امکانات این مرکز قدردانی کرد و اضافه کرد: ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و با تخصیص ویژه فرمانداری اردبیل هزینه شده و اداره کل ورزش و جوانان نیز در جهت ایجاد اتاق ورزش و تجهیز امکانات ورزشی این مرکز گام های بسیار مؤثری را برداشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل از راه اندازی بخش دندانپزشکی و امکانات ویژه درمانی و بهداشتی در این مرکز نیز آگاهی داد و اظهار داشت: در تلاش هستیم ضمن تکمیل کادر درمانی این مرکز، زمینه کار آموزی و گذراندن طرح های جامع روانشناسی بالینی و مشاوره را توسط دانشجویان و اساتید برجسته استان اردبیل فراهم نماییم.

مرکز درمان و باز توانی اعتیاد اردبیل تبدیل به مرکز کارآموزی می شود
بهشتی در ادامه با اعلان اینکه این مرکز با هدف کاهش لطمه های اجتماعی و تسریع در روند درمان معتادین استان اردبیل به راه افتاده است اظهار نمود: علاوه بر ادامه روند درمان زمینه اشتغال و کار آموزی افراد نیز فراهم می شود و دراین زمینه با سازمان فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه ای انعقاد شده است تا آموزش های لازم کار آموزی در این مرکز شروع شود.
وی اشاره کرد: الان به همت خیرین و سازمان فنی و حرفه ای استان، کارگاه آموزش نجاری و قالی بافی دایر شده و در تلاش هستیم تا ضمن تولید محصولات، زمینه فروش و کسب در آمد را نیز فراهم نماییم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل انجام طرح های مناسب فرهنگی و انگیزشی را در جهت تسریع درمان معتادان در این مرکز بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: به زودی کتابخانه ای بوسیله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر خواهد شد و در برنامه سال آینده در نظر داریم تئاتر و اجرای صحنه را در این مرکز فعال نماییم.
کاهش لطمه های اجتماعی و مقابله با مواد مخدر باید از خانواده شروع شود
بهشتی به نقش مهم و تعیین کننده خانواده ها در کاهش لطمه های اجتماعی و اعتیاد در جوانان اشاره نمود و اضافه کرد: اقدامات بازدارنده و پیش گیری از اعتیاد باید از بستر خانواده ها شروع شود و والدین در صورت مشاهده هر گونه مواد مخدر یا ارتباط با دوستان باید به حمایت و درمان جوانان بپردازند.
وی تعداد معتادین متجاهر در استان اردبیل را ۶۰۰ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: این دسته از معتادین باتوجه به عدم پشتیبانی از خانواده متجاهر و بی خانمان هستند و در امتداد حمایت و درمان این افراد مرکز اسکان و ارائه خدمات رفاهی اولیه به وجود آمده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل بیان کرد: در تلاش هستیم علاوه بر شناسایی معتادین متجاهر در استان اردبیل زمینه ساماندهی و درمان را به تدریج انجام داده و با مشارکت مدیران دستگاه های اجرائی و واحدهای تولیدی زمینه ورود این افراد را به عرصه اشتغال برقرار شود.

بهشتی با اشاره به اینکه افراد اگر پس از درمان وارد کسب وکار شوند احتمال بازگشت به اعتیاد و یا انجام برخی جرایم نظیر سرقت در آنها کاهش پیدا می کند اضافه کرد: امیدواریم با کمک و مشارکت خیرین و کار آفرینان استان، شاهد کاهش لطمه های اجتماعی و آمار اعتیاد در استان اردبیل باشیم.


منبع:

1399/11/20
21:48:50
0.0 / 5
391
تگهای خبر: آموزش , اساتید , برنامه , تئاتر
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog