دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر اردبیل:

۶۰۰ معتاد متجاهر در استان اردبیل ساماندهی می شوند

۶۰۰ معتاد متجاهر در استان اردبیل ساماندهی می شوند

به گزارش بلاگ سان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل اظهار داشت: در اردبیل 600 معتاد متجاهر شناسایی شده و علاوه بر اختصاص مکان اسکان، زمینه درمان و اشتغال این افراد فراهم می شود.بهنام بهشتی در گفت و گو با خبرنگار مهر، به افتتاح نخستین مرکز درمان و باز توانی جامع اعتیاد در استان اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: زمین احداثی این مرکز با مشارکت استانداری و بهزیستی استان اردبیل خریداری شده و شورای مبارزه با مواد مخدر نیز در جهت تجهیز و راه اندازی این مرکز ۲ میلیارد تومان مختص کرده است.
وی از همکاری و مساعدت سایر دستگاه های اجرائی برای تجهیز و تکمیل امکانات این مرکز قدردانی کرد و اضافه کرد: ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و با تخصیص ویژه فرمانداری اردبیل هزینه شده و اداره کل ورزش و جوانان نیز در جهت ایجاد اتاق ورزش و تجهیز امکانات ورزشی این مرکز گام های بسیار مؤثری را برداشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل از راه اندازی بخش دندانپزشکی و امکانات ویژه درمانی و بهداشتی در این مرکز نیز آگاهی داد و اظهار داشت: در تلاش هستیم ضمن تکمیل کادر درمانی این مرکز، زمینه کار آموزی و گذراندن طرح های جامع روانشناسی بالینی و مشاوره را توسط دانشجویان و اساتید برجسته استان اردبیل فراهم نماییم.

مرکز درمان و باز توانی اعتیاد اردبیل تبدیل به مرکز کارآموزی می شود
بهشتی در ادامه با اعلان اینکه این مرکز با هدف کاهش لطمه های اجتماعی و تسریع در روند درمان معتادین استان اردبیل به راه افتاده است اظهار نمود: علاوه بر ادامه روند درمان زمینه اشتغال و کار آموزی افراد نیز فراهم می شود و دراین زمینه با سازمان فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه ای انعقاد شده است تا آموزش های لازم کار آموزی در این مرکز شروع شود.
وی اشاره کرد: الان به همت خیرین و سازمان فنی و حرفه ای استان، کارگاه آموزش نجاری و قالی بافی دایر شده و در تلاش هستیم تا ضمن تولید محصولات، زمینه فروش و کسب در آمد را نیز فراهم نماییم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل انجام طرح های مناسب فرهنگی و انگیزشی را در جهت تسریع درمان معتادان در این مرکز بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: به زودی کتابخانه ای بوسیله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر خواهد شد و در برنامه سال آینده در نظر داریم تئاتر و اجرای صحنه را در این مرکز فعال نماییم.
کاهش لطمه های اجتماعی و مقابله با مواد مخدر باید از خانواده شروع شود
بهشتی به نقش مهم و تعیین کننده خانواده ها در کاهش لطمه های اجتماعی و اعتیاد در جوانان اشاره نمود و اضافه کرد: اقدامات بازدارنده و پیش گیری از اعتیاد باید از بستر خانواده ها شروع شود و والدین در صورت مشاهده هر گونه مواد مخدر یا ارتباط با دوستان باید به حمایت و درمان جوانان بپردازند.
وی تعداد معتادین متجاهر در استان اردبیل را ۶۰۰ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: این دسته از معتادین باتوجه به عدم پشتیبانی از خانواده متجاهر و بی خانمان هستند و در امتداد حمایت و درمان این افراد مرکز اسکان و ارائه خدمات رفاهی اولیه به وجود آمده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل بیان کرد: در تلاش هستیم علاوه بر شناسایی معتادین متجاهر در استان اردبیل زمینه ساماندهی و درمان را به تدریج انجام داده و با مشارکت مدیران دستگاه های اجرائی و واحدهای تولیدی زمینه ورود این افراد را به عرصه اشتغال برقرار شود.

بهشتی با اشاره به اینکه افراد اگر پس از درمان وارد کسب وکار شوند احتمال بازگشت به اعتیاد و یا انجام برخی جرایم نظیر سرقت در آنها کاهش پیدا می کند اضافه کرد: امیدواریم با کمک و مشارکت خیرین و کار آفرینان استان، شاهد کاهش لطمه های اجتماعی و آمار اعتیاد در استان اردبیل باشیم.


منبع:

1399/11/20
21:48:50
0.0 / 5
240
تگهای خبر: آموزش , اساتید , برنامه , تئاتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog