نتایج رتبه بندی دانشگاه ها هفته آینده اعلام می شود

به گزارش بلاگ سان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اعلام رسمی رتبه بندی دانشگاه های کشور در هفته آینده از جانب پایگاه استنادی جهان اسلام اطلاع داد.

نتایج رتبه بندی دانشگاه ها هفته آینده اعلام می شود
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا دکتر منصور غلامی امروز در مراسم رونمایی از سامانه جامع صدور کد شناساگر دیجیتال (DOR) که به صورت آنلاین در پایگاه استنادی جهان اسلام برگزار شد، با اشاره به اینکه این پایگاه در ادامه فعالیتهای خود چندین مأموریت در جهت برنامه های وزارت علوم را در دستور کار قرار داده است، اضافه کرد: رتبه بندی دانشگاه ها همچون این مأموریت ها است که بزودی جدید ترین رتبه بندی مراکز آموزشی از جانب این مرکز منتشر خواهد شد.
وی ضمن اشاره به پیاده سازی سامانه ای برای صدور کد شناساگر دیجیتال برای آثار علمی، اظهار نمود: صدور این کد در سامانه ملی که در داخل کشور مدیریت می شود، خواهد بود که اقدام ارزشمندی است؛ چونکه هم به محققان و اساتید در دسترسی به آثار علمی و تولیدات علمی کمک خواهد نمود و برای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام بعنوان مرکزی بین المللی برای تعامل با کشورهای اسلامی مؤثر است.
غلامی با تکیه بر اینکه ما باید از هر فرصتی برای توسعه کشور استفاده نماییم، خاطرنشان کرد: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام مرکزی است که به نوبه خود در گام اول باید مرکز علمی بین المللی معتبر در جهان اسلام و بعد در منطقه بخصوص برای کشورهای غرب آسیا باشد؛ ازاین رو راه اندازی این سامانه اقدام ارزشمندی به حساب می آید.
وزیر علوم، با ابراز امیدواری از اینکه در مبحث مدیریت یکپارچه منابع علمی در کشور اقدامات مؤثری اجرایی شود، افزود: این اقدام علاوه بر حفظ و نگهداری بهتر آثار علمی محققان و دانشمندان، شرایط بهتری را برای جمع آوری و عرضه اطلاعات علمی و تجزیه و تحلیل علمی فراهم می آورد.
غلامی ضمن اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه بر لزوم عرضه دستاوردهای علمی فرزندان کشور به مردم، افزود: در کنار آن می توانیم بعنوان کشوری تأثیر گذار و کشوری که بخصوص در حوزه های علم و فناوری حرفی برای گفتن در منطقه دارد تلقی شویم؛ چون که توانمندی ها و ظرفیت های علمی، اقتدار آفرین هستند.
وی ضمن اشاره به سایر دستاوردهای پایگاه استنادی علوم جهان اسلامی خاطرنشان کرد: از جانب این پایگاه در هفته آینده رتبه بندی رسمی دانشگاه ها اعلام می شود.
منبع:

1399/11/22
11:40:34
0.0 / 5
335
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog