رئیس دانشگاه تربیت مدرس:

بودجه سال آینده دانشكده ها بر مبنای ارزیابی عملكرد آنها تخصیص می یابد

رئیس دانشگاه تربیت مدرس ضمن اشاره به بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: با عنایت به تاریخچه زمانی که از عملکرد گروه ها و دانشکده ها طی ۵ سال گذشته داریم، مشخص شده برخی گروه های آموزشی دانشگاه به صورت مستمر تراز بالایی از عملکرد را دارا بودند و برخی گروه ها هم عملکرد ضعیفی داشتند که این گزارش عملکرد در نحوه تخصیص سرمایه های دانشگاه در مسائل بودجه، مورد استناد قرار خواهد گرفت.

بودجه سال آینده دانشكده ها بر مبنای ارزیابی عملكرد آنها تخصیص می یابد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی احمدی در نشست شورای دانشگاه که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار نمود: یکی از مهم ترین مواردی که امیدواریم تا آخر سال به پایان برسد تشکیل پردیس ها با هویت جامع در حوزه های مختلف دانشگاهی است. ما حدود ۷ یا ۸ پردیس در دانشگاه خواهیم داشت و هر کدام دارای اختیارات گسترده هستند که از ستاد به آنها منتقل می شود و ستاد دانشگاه صرفاً وظیفه تدوین استانداردها، اهداف کلان و نظارت بر کیفیت حرکت و فعالیت ساختار دانشگاه را بر عهده خواهد داشت و تفویض اختیار مسائل اجرایی و جزئیات و اولویت بندی های علمی، پژوهشی، مدیریتی، آموزشی و فناوری در دانشکده ها و پردیس ها به صورت خانواده های همگن انجام می شود.
دکتر احمدی خاطرنشان کرد: تابحال چند پردیس در این خصوص پیش قدم شده اند و اقدامات لازم را در تعامل با تیم مشاوره تعیین ساختار شروع کرده اند.
وی تصریح کرد: ما دو الگو برای پردیس های دانشگاه داریم؛ یکی پردیس هایی که دارای دانشکده های کوچک هستند مانند پردیس دانشکده های مهندسی که مجموعه دانشکده هایی هستند که با یکدیگر هم خانواده و در یک فضای مشترک هستند و با کارمندان و پرسنل مشترک، فعالیتهای خویش را در حوزه های تخصصی و بین رشته ای انجام می دهند. برای این پردیس ها الگوی ساختاری تهیه شده است و به صورت تاپ چارتی به آنها داده خواهد شد و رئیس پردیس و روسای دانشکده های مربوط می توانند بر مبنای نیاز، ساختار های جزئی را با انعطاف پذیری در زمان و شرایط خود ایجاد نمایند.
به گفته وی، الگوی دوم در ارتباط با پردیس هایی است که انشعاب ها و تشکیل دانشکده های کوچک در آنها رخ نداده است، مانند دانشکده های پزشکی، کشاورزی، منابع طبیعی و علوم دریایی و این دانشکده ها انسجام اولیه خویش را به صورت گروه های مختلف حفظ نموده اند و برای آنها هم یک ساختار راحتتر و ساده تری در دست تهیه است که با ساختار فعلی آنها تفاوت چندانی ندارد اما تفویض اختیارات بیشتری برای آنها دیده شده است.
دکتر احمدی اضافه کرد: در جهت اصلاح ساختار دانشگاه، دکتر موسوی معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی دانشگاه اقداماتی را از نظر بهینه کردن بافت اجرایی دانشگاه تدارک دیده اند همچون اینکه نسبت تعداد کارمندان به تعداد اعضای هیئت علمی هم اکنون حدود ۹ درصد است و این عدد باید به حدود ۷ درصد کاهش پیدا کند. برای این منظور، کارمندان توانمند و با تجربه و با کارایی بالا می توانند دو یا سه شغل را در حوزه خود بپذیرند و در این راستا پشتیبانی ها و مشوق های لازم برای این کارمندان در نظر گرفته خواهد شد.
رییس دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: ما می خواهیم با کوچک تر نگه داشتن سازمان دانشگاه و در عین حال با کارآمد کردن افراد و پشتیبانی از کارمندانی که می تواند چند کار را به صورت زنجیره ای انجام داده و فعالیت خویش را از حالت انتزاعی به حالت مساله محوری تغییر دهند، ساختار و تشکیلات دانشگاه را اصلاح نماییم و این الگویی است که سالهاست در دانشگاه های موفق دنیا در حال اجرا شدن است.
رییس دانشگاه تربیت مدرس با تکیه بر اهمیت تغییر ساختار دانشگاه اظهارداشت: دانشگاه در حال تغییر ساختار است و با عنایت به مصوبه تغییر چارت و ساختار که هیات امنا چندی قبل ابلاغ نمود ما موظفیم با سرعت، ساختار جدید دانشگاه را ایجاد نماییم و در این راستا کارگروه اجرایی تغییر ساختار در دانشگاه تشکیل شد تا مسائل متنوعی که با ادغام، کاهش و یا افزایش ادارات، معاونت ها و مدیریت ها صورت می گیرد را برنامه ریزی و اجرا نمایند.
1399/12/02
10:13:08
0.0 / 5
323
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog