گزارش بلاگ سان؛

میان بر فرانسه برای سكوت قربانیان سوءاستفاده جنسی

میان بر فرانسه برای سكوت قربانیان سوءاستفاده جنسی

به دنبال افزایش ادعاهای قربانیان آزار و اذیت های جنسی در فرانسه، دولت این کشور مبادرت به اصلاح قانونی برای قانونی شدن رابطه جنسی کودکان با محارم گرفته است.خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه_ ساناز باقری راد: ماجرا از انتشار کتابی در فرانسه درباره اذیت و آزار جنسی از طرف محارم آغاز شد. کتابی که در ماه گذشته توسط «کمی کوشنر» دختر وزیر خارجه پیشین فرانسه، درباره آزار و اذیت جنسی برادرش توسط ناپدری بود و از قضا این ناپدری نیز فردی به نام اولیویه دوهامل، یکی از سرشناس ترین استادان علوم سیاسی در فرانسه و عضو پیشین پارلمان اروپا است.
انتشار این کتاب سبب شد تا موجی از اعترافات قربانیان فرانسوی تجاوز جنسی توسط محارم در فضای مجازی منتشر شود. بطوریکه بنا بر اعلام شبکه خبری اروپایی یورو نیوز، بعد از انتشار این کتاب ده ها هزار توئیت با موضوع روایت اذیت و آزار جنسی از طرف محارم در فرانسه انتشار یافته است.
روایت ۲ سال تجاوز مداوم ۲۰ نفر به دختری ۱۳ ساله
ادامه یافتن این ماجرا منجر گردید تا روایت تجاوز گروهی ۲۰ نفر از آتش نشانان این کشور به دختری ۱۳ ساله، بار دیگر رسانه ای و در فضای اجتماعی فرانسه دست به دست شود.
روایتی که هفته گذشته دیوان عالی فرانسه از اقدام برای تصمیم گیری درباره پرونده این تجاوز آگاهی داد. این پرونده از سال ۲۰۱۰ با شکایت دختری ۱۳ ساله به نام «ژولی» به سبب تجاوز ۲۰ آتش نشان جوان به وی باز شده و هنوز نیز به نتیجه نرسیده است.
این دختر که حال ۲۵ سال دارد به سبب ۱۳۰ بار مورد تجاوز قرار گرفتن توسط این افراد طی دو سال، حال مبتلا به افسردگی است و چندین بار نیز مبادرت به خودکشی کرده است.
اما نکته قابل تأمل آنجاست که دادگاه فرانسه تنها سه نفر از متجاوزین را بعنوان مجرم شناخته اما باقی این افراد را مجرم ندانسته و آنها را تبرعه کرده است.


گذشت دادگاه فرانسه از ۱۷ نفر از متجاوزین به این دختر نوجوان، خشم مردم فرانسه را برانگیخت بطوریکه طی روزهای گذشته مردم فرانسه در پشتیبانی از ژولی به خیابان ها آمده و تظاهرات کردند.
این تظاهرات ها منجر به ایجاد موج جدیدی از جنبش «من هم همین طور» در فرانسه با موضوع روایت اذیت و آزارهای جنسی از طرف محارم شده است.
طرحی برای قانونی شدن رابطه جنسی کودکان با اعضای خانواده
حال به دنبال افزایش ادعاهای قربانیان جنسی در خصوص مورد تجاوز قرار گرفتن توسط محارم در دوران کودکی، دولت فرانسه در واکنش به این اتفاقات تصمیم به اصلاح قوانین خود دراین زمینه گرفته است.
اما اصلاحی که دولت فرانسه به دنبال آنست، دردی از قربانیان تجاوز دوا نمی کند بلکه بنظر می رسد فرانسه با اصلاح قانون به دنبال کاهش تعداد مدعیان این لطمه و حذف صورت مسئله ای به نام «قربانی آزار و اذیت شدن توسط محارم» است.


طی روزهای گذشته اریک دوپون مورتی وزیر دادگستری فرانسه اعلام نمود که احتمالاً ۱۸ سالگی بعنوان سن رضایت برای رابطه جنسی با اعضای خانواده تعیین خواهد شد.
در صورت اصلاح قانون و تعیین سن ۱۸ سالگی برای رابطه جنسی رضایتمندانه با اعضای خانواده، دیگر کسی نمی تواند ادعا کند که قربانی اذیت و آزار جنسی است بلکه این بدین مدلول است که فرد با «رضایت خودش» تن به رابطه داده است.
به نوشته شبکه خبری یورو نیوز، تخمین زده می شود که از هر ۱۰ فرانسوی یک نفر در دوران کودکی از طرف اعضای خانواده یا نزدیکان و آشنایان خود مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته است.
تصویب این قانون نیز تنها به سکوت کودکان قربانی تجاوز جنسی آن هم توسط اعضای خانواده و آسان تر شدن مسیر متجاوزان منجر خواهد شد.

1399/12/10
14:57:21
0.0 / 5
283
تگهای خبر: رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog