رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران خبر داد

موافقت اصولی برای تاسیس دانشكده داروسازی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از دریافت موافقت اصولی تاسیس دانشکده داروسازی این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: دانشکده دندانپزشکی هم در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران به راه افتاده است.

موافقت اصولی برای تاسیس دانشكده داروسازی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر جلیل کوهپایه زاده در جمع مدیران معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن بیان این مطلب یکی از استراتژی های این دانشگاه را بین المللی سازی و بین المللی بودن دانست و اظهار داشت: این مورد در برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی ایران که در سال پایانی آن هستیم، قرار دارد و در برنامه جامع علمی دانشگاه هم باید این نگاه به صورت ماتریسی وجود داشته باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن اشاره به اهمیت نگاه توسعه فراملی و فرا منطقه ای در این دانشگاه تصریح کرد: توانمندی زیادی در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد و نمی توان از آن گذشت. بر این اساس باید هر چقدر می توانیم در معاونت نوپای بین الملل و در پردیس ها با چابکی بیشتر برای این منظور حرکت نماییم.
دکتر کوهپایه زاده اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ با وجود مشکلاتی که همه گیری کووید-۱۹ ایجاد کرد، معاونت بین الملل از معاونت های پرکار دانشگاه علوم پزشکی ایران بود و شاهد کارهای خوبی در این عرصه بودیم.
وی به راه اندازی دانشکده دندانپزشکی در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره نمود و اضافه کرد: دانشکده دندانپزشکی هم در روز های اول عمر خود قرار دارد و امید است با درس گرفتن از تجربه های دانشکده داروسازی در سالهای آینده به یک برند ملی تبدیل گردد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار نمود: دریافت موافقت اصولی تاسیس دانشکده داروسازی هم از دیگر اتفاقات خوب برای این رشته نوپا در دانشگاه علوم پزشکی ایران بود که البته هنوز جا برای کامل شدن بسیار دارد و باید کوشش کرد.
دکتر کوهپایه زاده افزود: دو دانشکده دندانپزشکی و داروسازی علوم پزشکی ایران به علت نو بودن و کوچکی، مشکلاتشان بیشتر به چشم می خورد و از این جهت متفاوت از دانشکده پزشکی هستند اما موفقیت هایشان هم ملموس تر است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران پس از دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی بیشترین جمعیت هیات علمی را دارد، اضافه کرد: توسعه و جذب هیات علمی در دانشکده های داروسازی و دندانپزشکی می تواند در رشد و تعالی دانشگاه همچون تعداد هیات علمی دانشگاه بسیار اثرگذار باشد.
دکتر کوهپایه زاده ضمن اشاره به اهمیت مبحث پژوهش و فناوری در رتبه بندی های جهانی، اظهار داشت: فعالیتهای علمی دانشکده های داروسازی و دندانپزشکی در ارتقا سطح پژوهشی دانشگاه هم موثر هستند، موضوعی که دانشگاه های علوم پزشکی که قدمت بیشتری دارند از آن بهره مند می شوند. ازاین رو باید با تلاش بیشتر زمان رسیدن به این شرایط را کوتاه نماییم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: بسیار مهم می باشد که همکاران در معاونت بین الملل، برنامه عملیاتی سایر حوزه را هم مطالعه کند تا با استخراج موارد مرتبط، از آنها برای توسعه حوزه بین الملل بهره برداری کنند.
وی اظهار داشت: امیدوارم در سال پیشرو طبق برنامه عملیاتی که در معاونت بین الملل این دانشگاه طراحی شده، پیش برویم و بیشتر کارهایی را که شروع شده اند، در شش ماهه ابتدایی ۱۴۰۰ به ثمر برسانیم. در واقع بیشتر از ۱۳۰۰ دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران تحصیل می کنند و ۵۴۶ نفر آنها از راه کنکور سراسری پذیرش شده اند.
دکتر کوهپایه زاده در انتها تصریح کرد: از بین دانشجویان فوق تعداد ۲۵۹ دانشجوی خارجی و ۲۳۱ دانشجوی ایرانی انتقالی از خارج به داخل کشور در دانشکده پزشکی، ۳۰۰ دانشجو در دانشکده داروسازی که نیمی از آنها خارجی هستند و ۲۵ دانشجوی انتقالی هم در دانشکده دندانپزشکی را شامل می شوند.1399/12/11
19:53:02
0.0 / 5
371
تگهای خبر: برنامه , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
sunblog