رقابت بیش از ۱۸۵ هزار داوطلب برای تصاحب صندلی های دكتری دانشگاه ها

همه چیز درباره نخستین آزمون سال ۱۴۰۰

به گزارش بلاگ سان آزمون دکتری تخصصی(P.HD) نیمه تمرکز بعنوان نخستین آزمون سال ۱۴۰۰ فردا جمعه ۱۵ اسفند با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در حوزه های امتحانی برگزار می گردد.

همه چیز درباره نخستین آزمون سال ۱۴۰۰
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۰، بامداد فردا جمعه مورخ ۱۵ اسفند ماه سال ۹۹ در حوزه های امتحانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می گردد. فرایند برگزاری آزمون از ساعت ۸ بامداد شروع می شود و درهای ورود به جلسه حوزه های برگزاری در ساعت ۷: ۳۰ بامداد بسته خواهند شد، بنابراین متقاضیان باید پیش از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.
بر مبنای اعلام سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور آخرین آمار تعداد ثبت نام کنندگان در کنکور دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه ها ۱۸۵هزار و ۶۹ نفر است.

امروز آخرین فرصت دریافت کارت
متقاضیان آزمون دکتری سال ۱۴۰۰، جهت شرکت در جلسه امتحان تا آخر امروز پنج شنبه ۱۴ اسفند فرصت دارند با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای (شامل نام خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده، شماره سریال و کد پیگیری و...) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و برپایه آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط رجوع کنند.
جهت شرکت در جلسه آزمون فوق همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار و عرضه آن الزامی است.
چنانچه متقاضی به علت در اختیار نداشتن اطلاعات در ارتباط با شماره داوطلبی، شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون نشده، لازم است با رفتن به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین مبحث پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات در ارتباط با شماره پرونده، شماره داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام نماید.
چنانچه کارت داوطلبان فوق دارای نقص باشد داوطلبان می توانند امروز پنجشنبه ۱۴ اسفند بامداد ها از ساعت ۸: ۳۰تا ۱۲: ۰۰ و بعداز ظهر از ساعت ۱۴: ۰۰ تا ۱۷: ۰۰ به باجه رفع نقص حوزه مربوطه رجوع کنند.

دستورالعمل های بهداشتی
بر مبنای دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی برای برگزاری آزمون دکتری لازم است که داوطلبان برای جلوگیری از تجمع، حضور خویش را به دقایق پایانی موکول نکنند. هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنند و همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از آغاز ورود به حوزه برگزاری آزمون تا آخر برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
همینطور در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری شود و هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایند. درصورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنند.
بر طبق این دستورالعمل در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون لازم است داوطلب حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک مبادرت به صحبت کند.
در انتها آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی داوطلبان باید همچنان بر صندلی خود مستقر باشند. به پیام هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنند.
داوطلبان تلاش کنند از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شوند نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنند.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نموده است که به منظور عرضه خدمات به آن دسته از متقاضیان آزمون دکتری که مبتلا به کرونا شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) با هماهنگی وزارت بهداشت تدابیر ویژه ای اتخاذ نموده است.

فرم خوداظهاری داوطلبان
بر مبنای اعلام فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، تا کنون حدود ۵۴ داوطلب آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ به ویروس کرونا مبتلا شده اند و همه متقاضیان آزمون لازم است تا آخر وقت امروز پنج شنبه ۱۴ اسفند به سامانه خوداظهاری مبتلا شدن به کرونا به آدرس https: //salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام نمایند. بدیهی است اطلاعات متقاضیان تکمیل کننده فرم مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.
منبع:

1399/12/14
13:15:09
0.0 / 5
438
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , سیستم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog