۱۰۰۰ برنامه درسی دانشگاهها بازبینی می شود

به گزارش بلاگ سان نشست عمومی طرح ˮبازنگری ۱۰۰۰ برنامه درسیˮ توسط معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه علم وصنعت ایران و به صورت مجازی برگزارشد.

۱۰۰۰ برنامه درسی دانشگاهها بازبینی می شود
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، این نشست با حضور ۱۶۰ نفر از مدیران دفتر برنامه ریزی آموزشی عالی، معاونین آموزشی دانشگاه ها، مدیران دفاتر برنامه ریزی درسی دانشگاه ها و مجریان طرح در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برگزار شد.
در ابتدای نشست، دکتر واحدی معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران، ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه، به اهمیت برنامه ریزی درسی و ملاحظات مربوطه در این خصوص پرداخت.
در ادامه دکتر آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم و دکتر روحانی معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گزارشی از روند اجرای این طرح در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی عرضه نمودند. سپس مدیران دفاتر برنامه ریزی درسی دانشگاه ها و مجریان طرح به عرضه نقطه نظرات خود در مورد اجرای طرح "بازنگری ۱۰۰۰ برنامه درسی" پرداختند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت، اجرای این طرح از آذر ماه سال ۱۳۹۹ شروع شد که همچون اهداف آن تغییرات در برنامه درسی مصوب موجود با رویکرد متناسب‏ سازی دروس و سرفصل‏ ها با تحولات علمی روز، تأمین نیازهای جامعه در مبحث در رابطه با برنامه، تقویت مهارت افزایی دانشجویان، تناسب محتوا با زمینه شغلی و ارتقای توان اشتغال ‏پذیری دانشجویان بوده است.
در مرحله اول اجرای این طرح، دانشگاه علم وصنعت ایران در زمینه بازبینی ۱۵ برنامه مشارکت نموده است و در مرحله دوم هم مجریان بازبینی ۶ برنامه، از دانشگاه علم و صنعت ایران معرفی شده اند.1399/12/20
11:31:02
0.0 / 5
365
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog