ابتكار:

زنان بیشترین صدمه فردی و اجتماعی در روزهای كرونا را متحمل شده اند

به گزارش بلاگ سان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر لزوم حمایت ویژه از زنان، اظهار داشت: زنان در روزهای انتشار کرونا بیشترین صدمه های فردی و اجتماعی را متحمل شده اند.

زنان بیشترین صدمه فردی و اجتماعی در روزهای كرونا را متحمل شده اند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، معصومه ابتکار قبل از ظهر چهارشنبه در آئین افتتاحیه مجازی اولین همایش ملی «خانواده و زنان در دوران کرونا» در تالار حکمت دانشگاه گیلان، ضمن اشاره به صدمه های فراوان کرونا به بخش ها مختلف بخصوص به حوزه زنان، اظهار نمود: این صدمه های باید شناسایی و در جهت پشتیبانی از آنها اقدام گردد.
وی به نقش مهم پژوهش و برگزاری چنین همایش هایی در عرضه راهکار اشاره نمود و اظهار داشت: انتظار می رود که در بین این پژوهشها بتوانیم راهکار و سیاست مناسبی برای کاهش صدمه ها و بهبود شرایط زنان و خانواده ها در روزهای شیوع کرونا استخراج نماییم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه ضمن اشاره به مشکلات فردی و اجتماعی که زنان در دوران کرونا با آن مواجهند، اضافه کرد: مشکلات اقتصادی در کنار چالش های فرهنگی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار را تهدید می کند.
وی همینطور به عملکرد بانوان در عرصه تولید اقلام بهداشتی همچون ماسک و گان از آغاز شیوع کرونا هم اشاره و افزود: پشتیبانی از کسب و کارهای زنان بخصوص در عرصه تولید اقلام بهداشتی در دستور کار معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در دوران کرونا قرار گرفته است.
ابتکار، با اشاره به اینکه تداوم شرایط کرونا و خانه نشینی ها آثار مثبت و منفی فراوانی برای خانواده ها به دنبال داشته است، اظهار داشت: جنبه های روحی و روانی کرونا بر زنان بیشتر از سایر اعضای خانواده است و بنابراین به مشاوره هایی جهت مدیریت خود و خانواده نیاز دارند.
وی ضمن اشاره به راه اندازه خط ۱۲۳ جهت امداد گرفتن از مشاوران خانواده در دوران کرونا، افزود: معاونت امور زنان و خانواده با همکاری مراکز دانشگاهی و از راه مدیرکل امور بانوان استان ها مبادرت به شناسایی آثار کرونا بر زنان و خانواده ها کرده تا راهکارهای مدیریت بهتر شرایط عرضه شود.
ابتکار اضافه کرد: با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تبعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و روحی و روانی کرونا برای خانواده در کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا توجه شده تا مشکلات را به حداقل برسانیم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، از سیاست گذاران و مجریان خواست از نتایج این مباحث علمی بهره برداری کنند و خاطرنشان کرد: عبور از پاندمی کرونا نیازمند تدابیر لازم برای حفظ سلامت جسمی و روانی خانواده است و بنابراین باید با آینده نگری و استفاده از تجارب جهانی سیاست های مناسب را برای ایجاد سلامت روانی، اجتماعی و فرهنگی خانواده فراهم نماییم.


منبع:

1399/12/23
12:05:02
0.0 / 5
373
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , رمان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog