امروز آخرین فرصت ثبت نام رشته های بدون آزمون ارشد و دكتری دانشگاه الزهرا

به گزارش بلاگ سان مهلت تمدید شده برای ثبت نام رشته های بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد و همینطور مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه الزهرا برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ امروز آخر می یابد.

امروز آخرین فرصت ثبت نام رشته های بدون آزمون ارشد و دكتری دانشگاه الزهرا
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه الزهرا اعلام نموده است که در جهت اجرای سیاست های هدایت و پشتیبانی از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آیین نامه های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱از بین دانشجویان متقاضی دانشجوی ارشد پذیرش می کند.
بر این اساس، برگزیدگان رتبه های اول تا ۱۵ مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط و یا اینکه رشته های معرفی شده دبیرخانه المپیاد می توانند در این فراخوان ثبت نام کنند.
دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که بعد از گذراندن ۶ نیم سال تحصیلی به لحاظ میانگین کل جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد حداکثر در مدت ۸ نیم سال تحصیلی دانش آموخته شده باشند می توانند در این رشته ها شرکت نمایند.
مدت مجاز برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته حداکثر ۱۰ نیم سال تحصیلی عنوان شده است و پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله بعد از دانش آموختگی و صرفاً برای یک مرتبه امکان پذیر است.
متقاضیانی که با داشتن شرط دوم در فراخوان شرکت نمایند باید تنها از میان دانش آموختگان دانشگاه های منتخب در اطلاعیه ای باشد که در سایت دانشگاه الزهرا قرار داده شده است.
چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته ای با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود صرفاً تقاضای دانشجویان الزهرا با میانگین معدل کل ۱۰ درصد برتر بعدی در انتها شش نیم سال در صورت دارا بودن شرایط قابل قبول است.

شرایط ثبت نام در دوره های دکتری بدون آزمون
دانشگاه الزهرا اعلام نمود که برپایه "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره تحصیلی دکتری" وزارت علوم از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد رشته های مرتبط برای دوره دکتری این دانشگاه دانشجو پذیرش می کند.
داشتن حداقل میانگین معدل ۱۶ برای دوره کارشناسی و معدل ۱۷ برای دوره کارشناسی ارشد، دانش آموختگی دوره کارشناسی ارشد از میان دانشگاه های معتبر وزارت علوم، داشتن گواهی پذیرش یا چاپ حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر، عرضه درخواست توسط متقاضیان صرفاً در یک رشته، طول تحصیل متقاضیان نباید بین از دو سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد و اینکه در صورت پذیرش در دانشگاه الزهرا دانشجوی دکتری سایر دانشگاه های کشور نباشد از مهم ترین شرایط شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه الزهرا عنوان شده است.
متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند اما در صورت پذیرش نهایی تا پیش از آزمون جامع دکتری باید مدرک زبان معتبر خویش را دریافت کنند.
پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه الزهرا در رشته های "علوم اجتماعی و اقتصادی"، "علوم تربیتی و روانشناسی"، "علوم ریاضی"، "هنر"، "فنی و مهندسی"، "فیزیک و شیمی"، "ادبیات" و "الهیات" و "علوم زیستی" صورت می گیرد.
متقاضیان تا آخر وقت امروز سه شنبه ۲۶ اسفند ماه فرصت دارند با رفتن به سامانه گلستان دانشگاه الزهرا، نسبت به انجام ثبت نام و ارسال مدارک خود در فراخوان فوق اقدام نمایند.
1399/12/27
12:19:31
0.0 / 5
446
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog