در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

جوانان بر فرصت های فضای مجازی متمركز شوند

به گزارش بلاگ سان معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله اظهار داشت: جوانان باید بعنوان سفیران فضای مجازی، به جای صدمه شناسی از این فضا به فرصت های آن توجه نمایند.

جوانان بر فرصت های فضای مجازی متمركز شوند

ابوالفضل باقری معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور جوانان در فضای مجازی بعنوان سفیران فضای مجازی اظهار داشت: بعد از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب از جانب رهبری، بخش اعظمی از سخنان ایشان بر مبنای همان بیانیه است و به صورت کلی نگاه این بیانیه بر مبنای ایجاد یک تحول در حکمرانی کشور است که جوانان باید به صورت آتش به اختیار این تحول را مدیریت و مسائل انقلاب را حل کنند.
باقری خاطرنشان کرد: ایشان در دیدار خود با دانشجویان در خردادماه سال ۹۸ فرمودند که برای رسیدن به چشم انداز این بیانیه احتیاج به یک حرکت عمومی میان جوانان داریم. البته این حرکت در کشور وجود دارد اما باید سرعت گرفته و با محوریت جوانان به سمت تمدن نوین اسلامی برویم.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنان خود اعلام نموده اند دشمن طی ۴۰ سال آینده با انتشار اخبار دروغ و از راه جنگ نرم رسانه ای در حال ناامید سازی جامعه و جوانان است، اضافه کرد: ایشان تاکید دارند که جوانان باید در از بین بردن این محاصره رسانه ای دشمن پیشگام باشند. مقام معظم رهبری راهکار این امر را در دیدار با گروه های جهانی اعلام نمودند و گفتند که گروه ها باید اقدامات خویش را به صورت هنرمندانه به گوش جامعه برسانند.
وی بیان نمود: بعلاوه در مبحث مواسات و کمک های مومنانه هم فرمودند که شبیه روایت شهید آوینی از دفاع مقدس، باید روایت فتح مواسات هم در جامعه برای مردم روشن شود.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله ضمن اشاره به ابزار رسانه در جنگ نرم تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود جوانان را افسران جنگ نرم در فضای مجازی دانستند و اعلام نمودند که جوانان باید جامعه را تشویق به امید و حرکت جهادی کنند.
باقری ضمن اشاره به راهکارهای این امر تاکید کرد: جوانان از چند طریق می توانند این گفته رهبری را محقق کنند. مقابله با تحریف های دشمن در فضای رسانه ای، ایجاد امید و خوش بینی در جامعه نسبت به آینده انقلاب همچون راهکارهای تحقق سخنان رهبری است. بعلاوه تمامی نهادها و مسئولین هم وظیفه دارند در این حوزه تلاش کنند اما جوانان وظیفه ویژه ای دارند.
وی با اشاره به اینکه مهم ترین رسانه در اختیار جوانان، فضای مجازی است، اظهار داشت: یکی از مهم ترین راهکارها در این خصوص، کمرنگ کردن صدمه شناسی این فضا و تمرکز بیشتر به فرصت های فضای مجازی است.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله توضیح داد: جوانان متخصص کشور نسبت به فضای مجازی به جای صدمه شناسی و توجه به صدمه ها از فرصت های آن برای تقویت جامعه و ایجاد شبهه میان دشمنان استفاده کنند. قطع کردن فضای مجازی و یا فیلتر کردن آن هیچ سودی ندارد بلکه تنها باعث نصب برنامه های فیلتر شکن در گوشی جوانان و دسترسی آنها به تمامی مطالب می شود. به جای صدمه شناسی از فضای مجازی باید به فرصت های آن دقت نماییم.
وی ضمن اشاره به دیگر راهکارها در این حوزه تصریح کرد: یکی از مهم ترین موضوعات، ایجاد تقویت میان جوانان است که در این راستا بنا به سفارش رهبری باید به جای توجه به موانع به اهداف و قله نگاه نماییم. بعلاوه ایجاد امیدواری در خود و جامعه حتی در اطرافیان و خانواده هم مهم ترین امری است که جوانان می توانند انجام دهند.
باقری با اشاره به اینکه هم اکنون در فضای مجازی نقشی منفعلانه داریم، عنوان کرد: متأسفانه نهادهای فرهنگی و متولی ما در فضای مجازی منفعل عمل می کنند و منتظر حملات و پاتک های دشمن هستند و بعد از رخ دادن یک حمله فرهنگی تازه به فکر راهکار می افتند.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله افزود: مبحث انتشار کلیپ اخیر یکی از خواننده ها هم مصداق این امر است چون که بعد از این اتفاق، نهادهای فرهنگی تازه به فکر راهکاری برای آن افتادند. این در شرایطی است که ما باید قبل از حملات دشمن، حضور فعال در فضای مجازی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: این حضور فعال و استفاده از فرصت های فضای مجازی می تواند به شکل ایجاد شبهه در بین دشمنان باشد. بعنوان مثال مدت ها پیش در مورد مبحث هولوکاست این شبهه افکنی بوجود آمد و شاهد تقلای دشمنان برای حل آن بودیم.
باقری در انتها تاکید کرد: هم اکنون رهبر انقلاب معتقدند که جوانان جامعه کنونی از جوانان دوران دفاع مقدس بدتر نیستند اما مسئولین ما این مورد را قبول ندارند. به عقیده رهبری جوانان جامعه فعلی بدون دیدن امام خمینی و دوران انقلاب همچنان برای استقامت این نظام تلاش می کنند بدین منظور هم باید به کمک جوانان در شبکه مجازی شبکه های مختلف بزنیم و پیشرفت های انقلاب را به جامعه و جوانان بشناسانیم.


منبع:

1400/01/05
16:41:03
0.0 / 5
389
تگهای خبر: برنامه , جوانان , رسانه , شبكه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog