معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام كرد

ملاك رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشكی امسال تغییر می كند

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تغییر ملاک رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی در سال یک هزار و چهارصد آگاهی داد و اظهار داشت: طبق توافق به عمل آمده میان معاونت آموزشی، معاونت دانشجویی و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از سال یک هزار و چهارصد رتبه بندی های آموزشی، علمی و پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی در هم ادغام خواهد شد.

ملاك رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشكی امسال تغییر می كند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست ضمن بیان این مطلب به جزئیات تغییر ملاک های رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: طبق توافق به عمل آمده میان معاونت آموزشی، معاونت دانشجویی و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از سال ۱۴۰۰ رتبه بندی های آموزشی، علمی و پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی در هم ادغام خواهند شد و محورهای شش گانه مرجعیت، همگرایی، پاسخگویی، آمایش سرزمینی، بین المللی سازی و مفهوم خردورزی و حکمت، محورهای اصلی این رتبه بندی خواهند بود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه به رتبه بندی آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور (راد ۳) اشاره نمود و اظهار نمود: در رتبه بندی پخش شده، مفهوم پاسخگویی از دو منظر، بررسی گردید و دانشگاه ها برمبنای آن طبقه بندی شدند. بسته پاسخگویی از مجموعه بسته های تحول و نوآوری در آموزش است و کسب رتبه های اول توسط دانشگاه های کوچکتر در این رتبه بندی، بسیار قابل توجه است.
وی اشاره کرد: برمبنای فاکتورهای ترکیبی در مفهوم پاسخگویی نیز دانشگاه های علوم پزشکی تهران، اصفهان، مشهد، شهید بهشتی، تبریز، شیراز، کرمان، همدان و کرمانشاه موفق شدند رتبه های برتر را از آن خود کنند و باید تلاش نماییم تا تربیت و آموزش به سمت و سوی پاسخگویی حرکت نماید.
دکتر حق دوست ضمن بررسی کارهای آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، اشاره کرد: این بخشنامه، کاستی محسوسی ندارد و تمام امتیازات آموزشی فقط آموزش نظری نیست و می توان از آموزش مداوم، طرح درس و پست های مجازی که به تایید معاونت آموزشی دانشگاه برسد و... استفاده نمود. اساتید حوزه بالینی نیز می توانند با شرکت در کنفرانس های آموزشی، گزارش صبحگاهی و... امتیاز لازم را کسب کنند.

موافقت با ایجاد محدودیت در جذب هیات علمی دانشگاه های بزرگ
معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به موافقت خود درباب ایجاد محدودیت های بیشتر در جذب هیئت علمی دانشگاه های بزرگ اظهار نمود: باتوجه به اینکه هیچ فردی بهتر از خود ذینفعان نمی توانند کار را به سرانجام برسانند، لازم است بخشنامه انتقال و سایر مستندات موجود و شیوه نامه ها، توسط یک تیم منتخب از اعضای هیات علمی پژوهشی مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد و مواردی را که امکان دارد و قابل دفاع است، به هیئت ممیزه مرکزی ببریم تا بررسی شود؛ پس در تلاش هستیم مشکلات اعضای هیئت علمی پژوهشی احصاء شده و در امتداد مرتفع کردن آن اقدام گردد، اما باید کار زیادی صورت گیرد برای اینکه نابرده رنج، گنج میسر نمی گردد.
1400/01/06
13:20:09
0.0 / 5
418
تگهای خبر: آموزش , اساتید , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
sunblog