معاون آموزشی دانشگاه تهران خبر داد

آغاز حضوری كلاس های عملی و آزمایشگاهی پس از تعطیلات نوروز

به گزارش بلاگ سان معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه آموزش های عملی دانشجویان این دانشگاه به صورت حضوری و برای تمامی دانشجویان برگزار می شود، اظهار داشت: دانشجویان پس از آخر تعطیلات نوروز 1400 طبق زمانبدی اعلام شده در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور خواهند داشت.

آغاز حضوری كلاس های عملی و آزمایشگاهی پس از تعطیلات نوروز
دکتر حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: بر مبنای بخشنامه ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در ترم جاری کلاس های عملی دانشجویانی که احتیاج به حضور در خوابگاه ها نداشته باشند، به صورت حضوری برگزار گردد. بر این اساس دانشجویان ساکن تهران می توانند در کلاس های عملی حضور یابند.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه تهران در ترم جاری کلاس های عملی را برای تمامی دانشجویان شامل شهرستانی و تهرانی به صورت حضوری برگزار می نماید، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی کردیم که در ترم جاری، کلاس های عملی را به صورت فشرده و حضوری برگزاری نماییم و همه دانشجویان دانشگاه شامل ساکنین تهران و شهرستان در این کلاس ها حضور خواهند داشت.
دکتر حسینی تصریح کرد: دانشجویانی که در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور پیدا کنند، حتما طبق برنامه زمان بندی شده و در صورت نیاز در خوابگاه اسکان داده خواهند شد. اما مدت برگزاری کلاس های عملی بستگی به نظر استاد دارد و این کلاس ها با تعداد جمعیت کمتری برگزار می گردند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره روند تنظیم و تدوین مدل دووجهی دوره های کارشناسی اظهار داشت: در دو سال گذشته کار کارشناسی دقیقی در تنظیم و تدوین برنامه درسی بسته دووجهی انجام شد و تجارب دنیا در این خصوص مورد توجه قرار گرفت. پایه اساس این اقدام حق انتخاب واحدهای درسی را در دوره تحصیل در رشته های دیگر بیشتر از گذشته برای دانشجو فراهم می آورد. عنوانی که ما در دانشگاه تهران برای این برنامه گذاشتیم "مدل دووجهی" است.
وی افزود: در این اقدام برنامه درسی رشته های موجود در مقطع کارشناسی مورد بازبینی قرار می گیرد و بخشی از واحدهای برنامه یک رشته، یعنی حدود یک ششم واحدهای برنامه به استثنای دروس عمومی با تشخیص گروه و دانشکده از برنامه رشته اصلی کسر و به جای آن یک بسته آموزشی در چارچوب دروس اختیاری عرضه می شود.
حسینی در انتها تصریح کرد: در یک برنامه آموزشی، مثلاً از ۱۴۰ واحد درسی یک رشته ۲۱ واحد در ارتباط با دروس عمومی است، اما از ۱۲۰ واحد در ارتباط با درس های پایه و تخصصی رشته، دانشجو حدود ۱۰۰ واحد از رشته اصلی را می گذراند و بقیه آنرا بعنوان درس های انتخابی از یک رشته دیگر خواهد گذراند. بنابراین گشایش و فضایی برای دانشجو ایجاد می شود تا بتواند در رشته دیگری هم تحصیل کند که از آن بعنوان «بسته آموزشی فرعی» نام می بریم. واحدهای بسته فرعی با راهنمایی گروه انتخاب دانشجو از سایر رشته های کارشناسی که در دانشگاه اجرا می شود، دریافت خواهد شد.
منبع:

1400/01/07
14:47:00
0.0 / 5
430
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
sunblog