رئیس دانشگاه هویزه عنوان كرد

لزوم بازنگری در شیوه نامه جذب دانشجویان مقطع دكتری

خوزستان رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با اشاره به ضرورت بازنگری در شیوه پذیرش دانشجویان دکتری، اظهار داشت: پیشنهاد اصلی در جذب دانشجو، محول کردن جذب دانشجویان دکترا از سازمان سنجش به دانشگاه ها است.

لزوم بازنگری در شیوه نامه جذب دانشجویان مقطع دكتری
ابراهیم فرشیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پذیرش دانشجو در مقطع دکترا نیاز به بازنگری دارد و در ابتدا باید مشخص شود که چه تعداد از دانشجویان مقطع phd برای جامعه مفید هستند.
وی ادامه داد: باید مشخص شود که چه تعداد از دانشجویان پذیرفته شده در مقطع دکترا مفید هستند و چه تعداد تنها برای پر کردن ظرفیت دانشگاه ها پذیرفته می شوند.
رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با اشاره به اینکه باید در شیوه نامه جذب دانشجویان مقطع دکترا در کشور بازنگری شود، اشاره کرد: پذیرش دانشجویان phd در ایران نیز باید مانند پذیرش دانشجویان در کشورهای دیگر باشد؛ در حقیقت روال پذیرش دانشجوی دکترا در کشورهای اروپایی درست تر است. در کشورهای اروپایی دانشجوی مقطع phd برای پنج سال بمنظور انجام پژوهش جذب و توسط دانشگاه انتخاب می شود.
فرشیدی با اعلان اینکه نمی توان دانشجویان را به دانشگاه ها تحمیل کرد، اضافه کرد: دانشجویان phd مانند دانشجویان دوره کارشناسی که دروس کلی را می گذرانند، نیستند بدین سبب نمی توان آنها را به دانشگاه ها تحمیل کرد.
وی با اشاره به افت سطح علمی دانشجو، بیان کرد: حالا سطح کیفی دانشجویان در کشور کاهش پیدا کرده است، بدین سبب ممکنست دانشجویانی تنها برای مدرک گرفتن تحصیل کنند. در این صورت نه دانشجو نه دانشگاه و نه اساتید، نفع و بهره ای نخواهند برد.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در آخر اظهار داشت: پیشنهاد اصلی در جذب دانشجو، محول کردن جذب دانشجویان دکترا از سازمان سنجش به دانشگاه ها است.1400/01/11
11:40:47
0.0 / 5
407
تگهای خبر: اساتید , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
sunblog