شروع پذیرش دانشجوی دكتری بدون آزمون شهید بهشتی

فراخوان پذیرش بدون آزمون دوره دکتری دانشگاه شهید بهشتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ منتشر گردید.

شروع پذیرش دانشجوی دكتری بدون آزمون شهید بهشتی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد؛ بر مبنای آئین نامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ ۸ تیر ۱۳۹۳ و اصلاحیه آن در ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ همینطور دستورالعمل اجرایی دانشگاه مصوب ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ از بین دانش آموختگان و دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی ارشد برای دوره دکتری بدون آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشجو می پذیرد.
متقاضیان ثبت نام در دوره های بدون آزمون دکتری دانشگاه شهید بهشتی تا ۱۱ اردیبهشت ماه سالجاری فرصت دارند در فراخوان فوق ثبت نام کنند.
دانش آموختگان و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های داخل کشور و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به جز مراکز غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری و آموزش مجازی با رعایت شرایط می توانند در فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی شرکت نمایند.
حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی رشته های علوم پایه و فنی مهندسی ۱۶ (با اعمال ضریب همترازی) و رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی و رفتاری ۱۶ (بدون اعمال ضریب همترازی) و در نهایت حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی ارشد ۱۷ عنوان شده است.
داوطلبان باید حداکثر تا ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شوند و داوطلبان با سنوات بیشتر از ۵ نیم سال در دوره کارشناسی ارشد، مجاز به شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه شهید بهشتی هستند، اما نمره مربوطه را کسب نمی کنند.
کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه الزامی است. داوطلبان حائز حداقل ۶۰ امتیاز آموزشی، پژوهشی و مصاحبه به ترتیب امتیاز، اولویت بندی می شوند.
رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی ارتباط داشته باشد. تشخیص این مورد به عهده گروه آموزشی مربوطه است و متقاضی نباید در زمان عرضه تقاضای پذیرش، دانشجوی مقطع دکتری سایر مؤسسات و دانشگاه ها باشد.
با عنایت به این که احتمال تغییر رشته های مشمول پذیرش بدون آزمون دوره دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ وجود دارد، بنابراین حذف رشته یا گرایش مورد تقاضای داوطلب هیچ گونه حقی برای وی ایجاد نمی کند.
تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده برپایه آئین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، مجاز نیست و مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر مبادرت به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.
وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک، عدم احراز شرایط اولیه یا عدم پذیرش مسترد نخواهد شد و پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.
درصورتیکه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از راه این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات عرضه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.1400/01/27
22:12:43
0.0 / 5
331
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog